Haber Detayı
05 Eylül 2016 - Pazartesi 09:46 Bu haber 1055 kez okundu
 
Servis firmalarından velilere uyarı
Öğrenci servisi işleten firmalar velileri korsan öğrenci servisleri konusunda uyarılarda bulundu.
Eğitim Haberi
Servis firmalarından velilere uyarı

İshak POLAT/ Okulların açılmasına az bir süre kalması ile birlikte velilerin okul hazırlıkları da hız kazanmaya başladı. Okul kıyafeti, kırtasiye gibi okul için gerekli malzemelerin telaşına düşen velilerin bir diğer telaşı da çocuklarını okula götürecek öğrenci servisi. Çocuklarını okula götürecek öğrenci servisi arayışına giren velilere ise sektörün tecrübeli firmalarından önemli uyarılar geldi.
Çocuklarınızın güvenliği önceliklidir
Velilere önemli uyarılarda bulunan tecrübeli firma yetkilileri veliler için en önemli noktanın çocuklarının güvenliği olduğunu belirterek 5-10 TL ucuz diye velilerin korsan servis diye tabir edilen taşıma izni olmayan firma ve şahıslara itibar etmemelerini ve mutlaka öğrenci taşıma izni olan firmaları tercih etmelerini ifade ettiler. Yetkililer bunun yanı sıra velilerin mutlaka öğrencilerini taşıyacak olan firma ile yüz yüze görüşmelerini, servis araçlarını kontrol etmelerin ve öğrencilerin taşıyacak olan servis şoförü ile mutlaka tanışmalarını tavsiye ederek dönem dönemde hem öğrencilerini hem de öğrencilerini taşıyan servisi denetlemelerini dile getirdi.
Gazeteniz Gapgündemi konu ile ilgili olarak öğrenci ve personel taşımacılığı yapan firma temsilcileri ile görüşerek velilere olan tavsiyelerini aldı. İşte konun uzmanı firma yetkililerinin velilere tavsiyeleri;
Sedat Polat ( Poler Turizm) ; Ailelerimizin dikkat etmesi gereken ilk şey çocuklarının güvenliği olmalıdır. Velilerimiz çocuklarını emanet ettikleri firmanın kalitesine, işlerini doğru ve titiz bir şekilde yapıp yapmadıklarına dikkat etmelidir. Velilerimiz firma ve firma şoförlerinin tecrübesine dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra bir araç ile kaç kişinin taşındığına dikkat etsinler. Eğer bir araçta 30-35 öğrenci taşınıyorsa orada bir kaliteden ve güvenlikten bahsetmek mümkün olmaz. Dolayısı ile 5-10 TL ucuz taşıtmak için çocuklarını korsan tabir edilen firma ve şahıslara teslim etmesinler.
Mehmet Şahin ( Evren Turizm); Ailelerimiz öğrencilerini taşıtacakları ciddi ve kaliteli firmaları tercih etsinler. Taşımacılık çok ciddi bir iştir ve ucuz etin yahnisi olmaz deyimi ile doğru orantılı olarak bu işin fiyat ve kalite ile doğru orantılı olduğunu unutmasınlar. Ayrıca velilerimiz mutlaka firma yetkilileri ile ve şoförler ile bir araya gelmeli özellikle de öğrencilerini taşıyan şoförü tanımalı, dönem dönem şoförü, servisi kontrol etmelidir ve şoförde, serviste eksiklik gördüğü zaman mutlaka firmaya bildirmelidir.
Eğitim sezonu açıldığında çocukların servis saatine göre kaldırılıp özellikle sabah kahvaltılarının yaptırılması ve servisi aracının gelmesinden 5-10 dakika önce hazır hale getirilmesi gerektiği tavsiyesinde bulunan yetililer bu durumun servisin taşıdığı öğrencilerin zamanında okula yetiştirilmesi için çok önemli olduğunun da altını çizdiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrenci, servisi, işleten, firmalar, velileri, korsan, öğrenci, servisleri, konu
Yorumlar
Haber Yazılımı