Haber Detayı
11 Eylül 2016 - Pazar 14:35 Bu haber 614 kez okundu
 
Özhaseki: Gerçek belediyeciliğin ne olduğunu görecekler
Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, 28 belediyeye yeni görevlendirme yapılmasına ilişkin, "Bundan sonra oralarda hizmet eden arkadaşlar, gerçek belediyeciliğin ne olduğunu gösterecekler. Ankara'dan gönderilen paraları hizmete döndürecekler" dedi.
Yurttan Haberi
Özhaseki: Gerçek belediyeciliğin ne olduğunu görecekler

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valilik İl Koordinasyon ve Yatırım İzleme Merkezi'ndeki bayramlaşma töreninde, İçişleri Bakanlığı tarafından, terör örgütleri PKK-KCK ve FETÖ'ye yardım ve destek verdiği gerekçesiyle, haklarında yürütülen soruşturma ve kovuşturmalar kapsamında görevden alınan 28 belediye başkanının yerine, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) gereği yeni görevlendirmeler yapılmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Aylardır bu konunun tartışıldığını anımsatan Özhaseki, şöyle konuştu:

 "Biz özellikle o terör örgütüne destek veren, çukurlar kazarak o örgütü cesaretlendiren, onların sanki lojistik üstü gibi davranan, elindeki imkanları vatandaşa hizmet etmek yerine Kandil'e göndermeyi bir marifet bilen belediyelere karşı bu tedbirleri almış bulunuyoruz."

"Gerçek belediyeciliğin ne olduğunu görecekler"

Belediyelerin görevlerinin kanunlarla belirlendiğini anımsatan Özhaseki, belediyelerin bulundukları bölgenin suyunu akıtmak, yeşil alan kazandırmak, ulaşım sağlamak gibi milletin ihtiyaç duyduğu mahalli müşterek ne tür ihtiyaç varsa bunları çözmekle sorumlu olduğunu vurguladı.

Özhaseki, şöyle devam etti:

"Şimdi yapılan bu zaten, günlerce söylenen buydu. Ara ara siyasi uzantılarının sözlerine bakıp 'sanki bunlar bizim zekamızla alay ediyorlar' dediğimiz oluyor. Bundan sonra oralarda hizmet eden arkadaşlar, gerçek belediyeciliğin ne olduğunu meslekleri olmamasına rağmen gösterecekler. Ankara'dan merkezden gönderilen paraları, hizmete döndürecekler. Oraların altyapısıyla uğraşacaklar, suyuyla, yeşil alanlarıyla uğraşacaklar. Bu farkındalığı insanlar yakında görecekler. AA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çevre, Şehircilik, Bakanı, Özhaseki, 28, belediyeye, yeni, görevlendirme, yapılm
Yorumlar
Haber Yazılımı