Haber Detayı
06 Eylül 2016 - Salı 09:13 Bu haber 968 kez okundu
 
Özel yetenek sınavları başladı
Harran Üniversitesinde Müzik Öğretmenliği bölümü özel yetenek sınavları başladı.
Eğitim Haberi
Özel yetenek sınavları başladı

Haber Merkezi / Osmanbey Yerleşkesi Fen-Edebiyat Fakültesi Salonunda başlayan Müzik Öğretmenliği sınavına toplam 173 öğrenci müracaat etti.
Üniversitenin Osmanbey Yerleşkesi Fen-Edebiyat Fakültesi dersliklerinde başlayan sınavlar cuma gününe kadar devam edecek.
Sınava giren tüm öğrencilere başarılar dileyen Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın; "Üniversitemiz ailesine katılmaya hak kazanan genç yetenekler, hocalarımızın yardımıyla geleceğe emin adımlarla yürüyeceklerdir. Şimdiden sınavlarda başarı gösteren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Sınavların tamamını kayıt altına alıyoruz. Sınava giren tüm adayların puan hesaplamalarının şeffaf olarak yapılmasını sağlıyoruz. Sınavlarda hak edenin kazanması ve öğrencilerimizin rahat olması için bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz." diye konuştu.
Diyarbakır'dan sınav için geldiğini söyleyen Dillişah Çelebi adlı öğrenci ise sınavla ilgili duygularını ifade ederken heyecanlı olduğunu söyledi.
Diyarbakır Bismil ilçesinden gelen Gurbet Yıldız adlı öğrenci ise şunları söyledi; "Müzik bölümü öğretmenliği için geldim. İlk kez bu sınava gireceğim. Sınavın herkesin gönlünce olmasını diliyorum. Hak eden kazansın" dedi.
40 öğrencinin alınacağı müzik öğretmenliği sınavlarına katılacak öğrencilere aileleri de eşlik ettiler. Çocukları sınavda ter dökerken aileleri de dışarıda çocuklarının başarılı olması için dua ettiler.
Harran Üniversitesi Özel yetenek sınavları kapsamında yarın Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu sınavları, çarşamba Resim-İş Öğretmenliği özel yetenek sınavı, cuma günü ise Konservatuar sınavı başlayacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Harran, Üniversitesinde, Müzik, Öğretmenliği, bölümü, özel, yetenek, sınavları,
Yorumlar
Haber Yazılımı