Haber Detayı
03 Eylül 2016 - Cumartesi 10:18 Bu haber 1670 kez okundu
 
Öğretmenlere eğitim semineri
Eyyübiye Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) tarafından Şanlıurfa'ya yeni atanan Aday Öğretmen Yetiştirme sürecinde 31 Ağustos-2 Eylül arasında "Şanlıurfa'da Sosyal Yapı ve Çok Kültürlülüğün Eğitime Yansıması" adlı eğitim semineri verildi.
Eğitim Haberi
Öğretmenlere eğitim semineri

Haber Merkezi / Şanlıurfa Anadolu Kız Lisesinde yapılan bu eğitimde yeni aday öğretmenlere Şanlıurfa'nın fiziki, sosyal ve kültürel yönleri hakkında yabancılık çekilmemesi için Rehber Öğretmen Erman Şen tarafından bilgi verildi.
Şanlıurfa Eyyübiye RAM Müdürü İmam Bakır Aydın, " Biz Rehberlik ve Araştırma Merkezi olarak sorumlu olduğumuz bölgelerde, Eğitim-Öğretim dönemi içerisinde yaptığımız çalışmaların yanı sıra yaz tatilinde de nasıl faydalı olabiliriz çabası ve gayreti içerisinde olarak Aday Öğretmen seminerleri içinde yoğun bir tempoyla hazırlandık ve alanında uzman eğitimcilerimizle beraber ülkemizin gelecek nesilleri yetiştirecek olan yeni öğretmen adaylarımızın eğitimlerini gerçekleştirdik.
Eğitim semineri veren Rehberlik Uzmanı Erman Şen ise, "Biz bu ülkenin emek ve değer verdiği yatırım yaptığı uzmanlarız. Ebetteki bize verilen bu görevleri elimizden geldiğince, dilimizin döndüğünce layıkıyla yapabilmek için gerekirse gece gündüz demeden gerekli donanıma sahip olabilmek için caba ve gayret içerisindeyiz. Biz biliyoruz ki bir öğretmenin bir nesli değiştirebilecek potansiyele sahiptir. Onun için öğretmenlerimiz ne kadar donanımlı olursa o kadar faydalı ve başarılı olacaklardır. Bizlerde Eyyübiye RAM uzmanları olarak bu çorbada tuzumuzun olmasından mutluluk duymaktayız." Şeklinde açıklamalar bulundular.
Güzel dilek ve temenniler ile yüzlerin güldüğü toplu bir hatıra fotoğrafı ile eğitim semineri sonlandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eyyübiye, Rehberlik, Araştırma, Merkezi, (RAM), tarafından, Şanlıurfaya, yeni, a
Yorumlar
Haber Yazılımı