Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 09:28 Bu haber 772 kez okundu
 
Model uçak kursuna yoğun ilgi
Türk Hava Kurumu Şanlıurfa Şube Başkanlığı ve Haliliye Belediye Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen model uçak kursuna vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Yaşam Haberi
Model uçak kursuna yoğun ilgi

İLKHA/ Türk Hava Kurumu (THK) Şanlıurfa Şube Başkanlığı, Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı ve Haliliye Belediye Başkanlığının 03-07 Kasım tarihleri arasında düzenledikleri model uçak kursları devam ediyor.
Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezinde, uzman pilot hocaların gözetiminde devam eden kurslar, ücretsiz olarak veriliyor. Model uçak kursu bitiminde ise kendi uçuklarını yapan kursiyerler arasında kategorik olarak yarışma yapılacak.
THK Şanlıurfa Şube Başkanı Murat Akaltun konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Öncelikle model uçak kursumuza yoğun ilgi gösteren vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. İlimizde havacılık kültürünü, bilincini ve sevgisini oluşturmak amacıyla model uçak kursu açtık. Genel başkanlığımız, Haliliye Belediye Başkanlığımız ve şube başkanlığımız tarafından ortaklaşa düzenlediğimiz ve planladığımız çerçevede 3-7 Kasım tarihleri arasında devam ediyor. Urfa'mız 2 milyon 500 bin nüfusuyla, tarihsel yönüyle, maneviyatıyla ve kültürel yönüyle çok kadim bir şehir. Bu kadar zenginliği bünyesinde barındıran Urfa'mız inşallah bundan sonrada havacılık kültürünü ve bilincini de bünyesinde barındıracaktır. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Model, uçak, kursuna, yoğun, ilgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı