Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 09:32 Bu haber 689 kez okundu
 
Lösemi hastası Birgül’e destek için tüm okul maske taktı
Siverek ilçesinde bir ortaokulda eğitim gören lösemi hastası Birgül Köse'ye destek olmak isteyen arkadaşları ve öğretmenleri derslere taktıkları maskeyle girdi.
Yaşam Haberi
Lösemi hastası Birgül’e  destek için tüm okul maske taktı

AA / Şair İbrahim Rafet Ortaokulundaki öğretmen ve öğrenciler, Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla arkadaşlarına destek amacıyla farklı bir etkinlik yapmaya karar verdi.
Okulun 6. sınıf öğrencisi lösemi hastası Köse, öğretmen ve arkadaşlarının maske takarak derse girdiğini görünce çok şaşırdı.
Birgül Köse, arkadaşlarına teşekkür ederek, "Lösemi hastalığından dolayı neler yaşadığımı anlamak amacıyla yapmışlar. Onların bana yardımcı olmaya çalışmalarına çok sevindim. Beni anlamaya çalışıp maske taktıkları için çok teşekkür ederim." diye konuştu.
Öğrencilerden Gurbet Artuğ da sınıf arkadaşlarına destek olmak ve moral vermek için maske taktıklarını belirterek, "Herkes Birgül'ün iyileşip aralıksız okula gelmesini istiyor ve hepimiz onu çok seviyoruz." dedi.
Canan Özbay da arkadaşları Birgül'ün yeniden sağlığına kavuşmasını çok istediklerini ifade ederek, ona her türlü desteği vereceklerini söyledi. 
Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu da duyarlı davranışlarından dolayı öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti. 
Öte yandan, okuldaki farkındalık etkinliğine katılan Siverek Devlet Hastanesi Başhekimi Muhammed Tosun da öğrencilere lösemi hastalığı hakkında bilgi verdi.
Lösemi hastalığının bulaşıcı olmadığını ifade eden Tosun, hastaların maskeyi kendilerini korumak amacıyla taktığını belirtti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Lösemi, hastası, Birgül’e, , destek, için, tüm, okul, maske, taktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı