301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Ocak 2017 - Cuma 12:27 Bu haber 4719 kez okundu
 
Keskin; Gençleri merkezimize bekliyoruz.
“Gençlik Merkezlerimiz” adlı röportaj dizimizin bu haftaki konuğu Bahçelievler Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Keskin oldu. Bahçelievler Gençlik Merkezi ile ilgili Mehmet Keskin’e sorduğumuz sorular ve aldığımız cevaplar
Röportaj Haberi


Röportaj; İshak Polat

“Gençlik Merkezlerimiz” adlı röportaj dizimizin bu haftaki konuğu Bahçelievler Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Keskin oldu. Bahçelievler Gençlik Merkezi  ile ilgili Mehmet Keskin’e sorduğumuz sorular ve aldığımız cevaplar

Sizi tanıyabilir miyiz?

Ben; Mehmet Keskin. Selçuk Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü mezunuyum. Yaklaşık 3 yıldır bu kurumda görev yapıyorum Bahçelievler Gençlik Merkezi Müdürlüğünü başarı ile yürüten İbrahim Halil Alp Müdürümüzün Şube Müdürü olarak atanması üzerine yaklaşık 3 ay önce. Bahçelievler Gençlik Merkezi Müdürlüğü görevine atandım.

Bahçelievler Gençlik Merkezi hakkında bilgi alabilir miyiz?

Merkezimiz yaklaşık 8 yıldır faaliyette olup  yaklaşık son 7 yıldır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı olarak hizmet vermektedir. Gençlik Merkezimize kayıtıl 24.000 üyemiz bulunmakta olup faaliyetlerimize ve kurslarımıza göre devam eden üye sayımız değişiklik göstermektedir.

Kurslarınız ve faaliyetleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

16 branşta kurslarımız bulunmakta olup, fotoğrafçılık, diksiyon, gitar, dil eğitimi gibi kültürel ağırlıktadır. Fiziki şartlardan dolayı maalesef sportif alanlarda kursumuz bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra Değerler Eğitimi, Yaz Kampları, Kış Kampları gibi etkinlerimizde

Sportif alanlardaki kurslar ile ilgili gençlerin talebi var mı?

Olmaz olur mu. Gençlerimiz Gençlik Merkezimizde sportif alanlarda kursların açılması için yoğun bir istekte bulunuyor. Bu konu geçtiğimiz günlerde Sayın Valimiz Güngör Azim Tuna’nın merkezimize yaptığı ziyarette te gündeme geldi. Sayın Valimiz yaptığı incelemelerde bulundu ve bizde özellikle sportif branşlardaki eksiliği bizzat kendisine ileterek bu boşluğu dolduracak fiziki bir imkanın sağlanmasının çok iyi olacağını kendisine arz ettik. Çünkü biz gençlerimizin fizik enerjilerini yönlendirebilecek bir fiziki şarta sahip olmadığımız için kendilerini ancak GAP Arena’ya veya Karaköprü Gençlik merkezine yönlendirmek durumunda kalıyoruz. Böylesi bir fiziki mekana sahip olmak Bahçelievler Gençlik Merkezi için büyük bir avantaj sağlar.

Bahçelievler Gençlik Merkezinin bu kadar yoğun ilgi görmesinin sebebi nedir?

Bu ilginin önemli sebepleri var. Öncelikle gençlerimizin böylesi bir merkeze ve böylesi bir merkezin faaliyetlerine ihtiyacının olması. Sonrasında Bahçelievler Gençlik Merkezinin hem yıllardır faaliyette olması, Daha önceki Müdür  ve Lider arkadaşlarımızın gerçekten takdire değer çalışmaları, merkezimizin şehir merkezinde olması ve kolay ulaşılabilir olması gibi etkenlerde Bahçelievler Gençlik Merkezinin teveccüh görmesinin en büyük sebeplerinden birisidir diyebilirim.

Gençlik Merkezlerinin kurs faaliyetleri ve diğer faaliyetleri ücretsiz mi?

Kesinlikle ücretsiz. Devletimiz gençlerimizin maddi- manevi değerlere sahip bir birey olarak yetişebilmesi için bu kursları düzenliyor ve bunun için her türlü imkanı seferber etmiş durumda. Hatta şöyle ifade edeyim; Bahçelievler Gençlik Merkezimizde maddi imkanı yetersiz olup her hangi bir ücretli kursa katılamayan ama devletimizin sunduğu imkanlarla resim, müzik kurslarımıza devam edip özel yetenek sınavlarını kazanan arkadaşlarımız var. Dolayısı ile şunu da eklemek isterim bizim kapılarımız imkanı olan olmayan tüm gençlerimize sonuna kadar açık olup her gencimiz devletimizin kendilerine sunduğu bu faaliyetlerden yararlanabilir.

Özellikle son yıllarda gençlerin yoğun ilgi gösterdiği kamp etkinlikleri hakkında bilgi alabilir miyiz

Bakanlığımız tarafından gençlerimize yönelik gerçekleştirilen Yaz Kampları, Yeşil Doğa Kampları adı altında faaliyetlerimiz gerçekten de gençlerimiz tarafından yoğun ilgi görüyor. Yaz kamplarımıza bu güne kadar 7311 başvuru gerçekleşmiş bu başvuran gençlerimizden kriterlere uyan gençlerimizden 30 dönem içerisinde 868 kardeşimiz bu kamplardan faydalanmıştır. Bunun yanı sıra Kırşehir, Osmaniye, Çanakkale, Kastamonu, Trabzon, Bolu gibi illerimizde düzenlenen Doğa kamplarımızdan , tarih ve kültür gezilerimizden gençlerimiz faydalanmıştır. Buradan gençlerimize Gençlik Merkezlerimize uğramalarını, çayımız içmelerin ve bu tür faaliyetlerimiz hakkında bilgi almalarını ısrarla tavsiye ediyorum

Gençlik Merkezlerinin gençlere kazandırdığı maddi-manevi kazanımlar nelerdir?

Devletimiz milli-manevi değerlere sahip, ahlaklı, kişilikli , sosyal, üretken bir gençliğin yetişmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı ve bu bakanlığımıza bağlı olarak Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri uhdesinde Gençlik Merkezleri aracılığı ile gençlerimize çok önemli hizmetlerde bulunmaktadır. Türkiye’nin neresinde olursa olsun Gençlik Merkezlerimizin kurslarına katılan gençlerimiz gençliği hedef alan kötü etkilerinden uzak kalmakta olup bir nevi manevi bir koruma altına girmiş bulunmaktadırlar. Bunu yanı sıra gençlerimiz Gençlik Merkezlerimizdeki kültürel, sportif faaliyetlerle hem kendilerini geliştirmekte hem de gezi, seminer gibi faaliyetlerle de sosyalleşmektedirler. Özetle Gençlik Merkezlerimizin faaliyetlerine katılan gençlerimiz maddi manevi önemli kazanımlar içerisindedir.  Bizlerde Gençlik Merkezlerimizde genlerimize bu şuuru vermeye gayret ediyoruz. Ki Cumhurbaşkanımızın, Hükümetimizin bu konuda bizlerden beklentisi yüksek olup bu durum nüfusunun önemli bir kısmı genç olan Şanlıurfa için çok büyük bir önem arz etmektedir.

Gençlik Merkezlerine devam eden gençlerdeki değişimi gözlemlediğiniz zaman neler hissediyorsunuz?

Gençlik bizim geleceğimizdir. Ülkemizin yarını olan gençlerimizin milli ve manevi değerler ışığında yetişmesi en büyük amacımızdır. Gençlik Merkezlerimizin misyonu da budur zaten bu misyon ışığında gençlerimizin yetiştiğini görmek, buna şahitlik etmek bizim gerçekten mutlu ediyor ve bu mutluluğun da tarifi yoktur. Şunun da altını çizmek istiyorum; biz milli ve manevi değerlerle gençlerimizi yetiştirmezsek bir başkası bu boşluğu doldurabilir. En Büyük tehlike de burada yatmaktadır. Dolayısı ile böyle bir tehlikeyi önlemek, pırıl pırıl gençler yetiştirmek bizi mutlu ediyor.

Gençlik Merkezlerinin aileler için önemi nedir?

Biraz evvel  bahsettiklerimizin ışığında Gençlik Merkezlerinin gayesini izah ettik. Gençlerimizi sarmalayan, onları tuzağına çekmek isteyen kötülüklere karşı Gençlik Merkezleri gençlerimizin kendilerini her türlü kötülükten koruyacak ve maddi manevi yetiştirecek güvenli merkezlerdir. İşte evlatlarını kötülüklerden korumak ve çocuklarını geleceğe hazırlamak her ailenin isteğidir ve bu konuda Gençlik Merkezleri ailelerimiz içinde çok önemli bir konumdadır. Biz bunun bilincinde olarak ailelerimizi bir proje kapsamında ziyaret ediyoruz. Gençlerimizin aileleri ile bir araya geliyoruz, onları davet ediyoruz. Biz gençlerimizin aileleri ile diyaloga girmenin önemini biliyoruz ve ailelerimizin de çocuklarını kime emanet ettiklerini görmelerini istiyoruz ve bunu çok önemsiyoruz.

Gençler,  Gençlik Merkezlerini neden tercih etmeli?

Gençlerimiz öncelikle şunu bilmelidir; günümüzde gençlerimizi tehdit eden, onların en enerjik, en saf en güzel günlerini çalmak isteyen kötü odaklar bulunmaktadır. Bu odaklar kötülüğü güzel gibi gösterip gençlerimize sunmaktadır. Gençlerimiz bunun bilincinde olmalıdır ve bundan dolayı da enerjilerini doğru ve güzel yönde kullanabilecekleri faaliyetlere katılmalı, gelecekleri adına kendilerini yetiştirebilecekleri kültürel sosyal etkinliklere katılmalılar. Bunun içinde kendilerine hiçbir maddi külfet getirmeyen bilakis kendilerine bir çok imkan sunan Gençlik Merkezlerimin faaliyetlerine katılmayı tercih etmelidirler. Burada kendileri için en güzel ortamlar var ve kendilerini bekliyor. Sadece bir çayımızı içmeleri ve Genlik Merkezlerimizi ziyaret etmeleri yeterlidir.

Gençlik Merkezlerinin tanıtılması konusunda yerel medyanın yayınlarını yeterli buluyor musunuz?

Maalesef bu konuda yeterli bir koordinasyon olmadığı için bir eksiklik olduğunu düşünüyorum. İnşallah hem bizim hem de yer medya kuruluşlarımızın atacağı adımlarla hem Gençlik Merkezlerinin ve faaliyetlerinin kamuoyunda daha çok yer alacağına ve tanınırlığının artacağına inanıyorum.

Eklemek istedikleriniz nelerdir?

Öncelikle “ Gençlik Merkezlerimiz” adlı röportaj dizinizde Bahçelievler Gençlim Merkezimize ve faaliyetlerine ilişkin yer verdiğiniz için size ve gazetenize teşekkür ediyorum. Bu vesile ile gençlerimizi ve ailelerimizi Gençlik Merkezimize ve faaliyetlerimize katılmaya davet ediyor en kalbi sevgilerimi sunuyorum.

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “Gençlik, Merkezlerimiz”, adlı, röportaj, dizimizin, haftaki, konuğu, Bahçelievl
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Şanlıurfa
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 21.01.2019
Bugün
- 10°
Salı
- 11°
Çarşamba
- 12°
Şanlıurfa

Güncelleme: 21.01.2019
İmsak
06:03
Sabah
07:28
Öğle
12:43
İkindi
15:21
Akşam
17:46
Yatsı
19:04
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı