Haber Detayı
24 Eylül 2019 - Salı 13:32 Bu haber 5421 kez okundu
 
Kasaptaşı Gençleri’nden Belediyelere çağrı
Çevresinde spora düşkünlüğü ile bilinen iş adamı Süleyman Hicri tarafından 2009 yılında başlatılan sabah sporu gurubu, aradan geçen zaman içinde büyüyerek 50 kişiden oluşan "Kasaptaşı Gençleri" adlı bir topluluğa dönüştü.
Spor Haberi
Kasaptaşı Gençleri’nden Belediyelere çağrı

Hacer AŞİT / Pek çoğu çeşitli sağlık sorunlarının ardından sporla tanışan topluluk üyeleri, sağlıklı bir yaşam için her sabah saat 05:30'da Vali Konağı Caddesi üzerindeki Fatih Sultan Mehmet Parkı'nda (Kasaptaşı Parkı) buluşarak spor aktivitelerini tamamlıyor.
"Kasaptaşı Gençleri" isimli spor topluluğunun oluşumuna önayak olan iş adamı Süleyman Hicri, Şanlıurfa'da yaşayan ve sağlıklı yaşam sürmek isteyen herkesi topluluklarına katılmaya davet etti. Hicri, "2009 yılından bu yana henüz gün ağarmadan Kasaptaşı Parkı'nda toplanarak spor yapıyoruz. Topluluğumuz içinde iş adamı, avukat, doktor, mühendis, profesör, öğretmen, siyasetçi, bürokrat, gazeteci, sanatçı, ev hanımı, emekli, serbest çalışan, öğrenci gibi toplumun her kesiminden bireyler yer alıyor. Herkesin ortak paydası sağlıklı yaşam. Zaman içinde sayısı artan topluluğumuza Kasaptaşı Gençleri adını verdik. Çoğunluğumuz orta yaşın üzerinde. Bu vesileyle Urfa'da spor yapmayanları, yapmam isteyip de imkân bulamayanları buraya davet ediyorum. Bu yönde adım atmak isteyen dostlarımızın, kardeşlerimizin tek yapması gereken sadece sabah biraz erken kalkıp, bize katılması" diyerek özellikle gençlere seslendiğini, gençlerin spora teşvik edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.
BELEDİYELERİMİZDEN YÜRÜYÜŞ ALANLARININ SAYISINI ARTIRMALIRIN BEKLİYORUZ
Mevcut yürüyüş alanlarının bulunduğu parklara, giyinme kabinleri gibi eklentilerin yapılması gerektiğini vurgulayan Maraton Koşucusu Faruk Kesik, "Şanlıurfa'da insanlar zaman içinde yeniliklere uyum sağlıyor. 
Spor da bu anlamda bizler için örnek teşkil ediyor. İlk başladığımızda 2-3 kişiydik ve şimdi 50 kişilik bir topluluğa ulaştık. Spor yapan bir topluluğu gören insan kendini motive ederek sporla tanışıyor. Biz bu tür manzaraların çoğalması için Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlarımıza ısrarlı bir çağrıda bulunuyoruz. Özellikle yeni yapılan binaların arasına, insanımızın nefes alacağı daha çok yeşil alan payı bıraksınlar. Yapılacak olan parklara ve koşu alanlarına insanların temel ihtiyacını karşılayacak giyinme kabinleri eklesinler. Böylelikle değişimin kendiliğinden oluştuğuna şahitlik edeceğiz. Güzelliğe emek veren katkı sunan gelişimi için çabalayan tüm güzel insanlara selam olsun" diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kasaptaşı, Gençleri’nden, Belediyelere, çağrı,
Yorumlar
Haber Yazılımı