Haber Detayı
16 Kasım 2018 - Cuma 10:45 Bu haber 4070 kez okundu
 
Kadınlara kanser ve sağlıklı beslenme eğitimleri
Karaköprü Belediyesi Çevre Koruma Birimi tarafından kırsal mahallelerde bulunan kadınlara verilen kanserden korunma yolları, sağlıklı beslenme ve hijyen konularındaki eğitimler devam ediyor.
Sağlık Haberi
Kadınlara kanser ve sağlıklı beslenme eğitimleri

Haber Merkezi / Karaköprü Belediyesi toplumun her kesimini bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor. Merkeze olduğu kadar kırsal mahallelere de önem veren Karaköprü Belediyesi, kırsalda yaşayan kadınları da unutmayarak sağlıklı yaşam ve hijyen eğitimi veriyor. Karaköprü Belediyesi Çevre Koruma Birimi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü personelinin verdiği eğitimlerde kırsaldaki kadınlara meme kanseri, sağlıklı yaşam ve obezite konularında önemli bilgiler aktarılıyor. 
Büyük Alanlı Kırsal Mahallesindeki kadınlara verilen sağlık eğitimine Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'nin eşi Güler Baydilli de katıldı. Kırsal mahalledeki kadınlarla bir süre sohbet eden Güler Baydilli, kadınların sorun ve taleplerini dinledi. 
Programın ardından konuşan Güler Baydilli Hanımefendi kırsalda yaşayan kadınlara önem verdiklerini ve kadın sağlığı bilgilendirme toplantılarını her hafta bir kırsal mahallede gerçekleştirdiklerini dile getirdi. 
Hanımefendi Baydilli, "Büyük Alanlı Kırsal Mahallemizdeki hanımlarla bir araya geldik ve sağlıklı yaşam, obezite konulu bilgilendirme toplantımızı gerçekleştirdik. Ardından hanımlarla bir süre sohbet ettik ve onlara küçük hediyelerimiz de oldu. Programımıza katılan kadınlara teşekkür ediyorum" diye konuştu. 
Eğitim programının ardından Hanımefendi Güler Baydilli Büyük Alanlı kırsal mahallesindeki kadınlarla hatıra fotoğrafı çektirirken, kadınlara çeşitli bakım malzemelerini olduğu çanta hediye etti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kadınlara, kanser, ve, sağlıklı, beslenme, eğitimleri, ,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı