Haber Detayı
28 Ekim 2019 - Pazartesi 14:18 Bu haber 821 kez okundu
 
İş adamı Günak'tan Festivale davet
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi iş adamı Mehmet Günak, Ankara’da gerçekleşecek Urfa Tanıtım Günlerine tüm halkı davet etti.
Ekonomi Haberi
İş adamı Günak'tan Festivale davet

Haber Merkezi / Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi TOBB Üst Kurul Delegesi İş Adamı Mehmet Günak, 31 Ekim-3 Kasım 2019 tarihlerinde Ankara Altınpark Anfa Fuar Alanı’nda düzenlenecek olan 2019 Şanlıurfa Lezzet ve Turizm Festivali’ne başta Şanlıurfa olmak üzere tüm Türkiye'nin davetli olduğunu söyledi.

 

Şanlıurfa Lezzet ve Turizm Festivalinin programı hakkında bilgi veren Günak, ’’27 tescilli ürünü ile lider konumunda bulunan Şanlıurfa'nın lezzetlerinin, tarihi görkeminin, el sanatları ve tüm tarihi ve kültürel değerlerini barındıracak olan festival ,tarih, kültür medeniyetler başkenti Şanlıurfa ile başkent Ankara'yı kavuşturacak ‘’dedi.

 

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi TOBB Üst Kurul Delegesi İş Adamı Mehmet Günak, Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa İli Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı ile Şanlıurfa Kültür ve Turizmini Destekleme Derneği tarafından organize edilen Şanlıurfa Lezzet ve Turizm Festivalinin Şanlıurfa'nın kültür varlıkları, el sanatları, Şanlıurfa mutfağının ve tarihin sıfır noktası Göbeklitepe'yi Başkent Ankara'da meraklıları ile buluşturması açısından Şanlıurfa'nın tanıtımı ve turizm potansiyelini artırmasına destek olması bakımından güzel sonuçlara vesile olacağını söyledi.

 

Şanlıurfalı iş adamı Mehmet Günak, Şanlıurfa Lezzet ve Turizm Festivali Ankara Altınpark Anfa Fuar Alanı’nda stantlarını açarak Şanlıurfa'nın lezzetleri Törende ciğer kebabı, tırnaklı ekmek, haşhaş kebabı, açık ekmek, pencer (pazı) boranisi, yumurtalı köfte, isot çömleği, frenk çömleği, üzlemeli pilav, lebeni, su kabağı yemeği, zerde ve külünçenin  gibi birçok Şanlıurfa lezzetini başkent Ankara'da meraklıları  ile buluşturacaklarını belirtti.

 

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi TOBB Üst Kurul Delegesi İş Adamı Mehmet Günak, “Şanlıurfa'nın tanıtımını yapabileceğimiz tüm platformlarda yerimizi her daim alarak, Şanlıurfa'nın kalkınması ,turizm potansiyelinin artırılması ile ekonomik kalkınmadan hak ettiğini almasına destek olmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

 

İş adamı Günak, Başkent Ankara'da ,Şanlıurfa Lezzet ve Turizm Festivali’ne katılmayanların bir çok lezzetten kendini mahrum bırakacağını unutmaması gerektiğini söyledi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İş, adamı, Günak'tan, Festivale, davet,
Yorumlar
Haber Yazılımı