Haber Detayı
26 Kasım 2020 - Perşembe 10:26 Bu haber 290 kez okundu
 
İdlib’e 2 TIR insani yardım gönderildi
Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu, İdlib'deki ihtiyaç sahipleri için 2 TIR insani yardım malzemesini yola çıkardı.
Güncel Haberi
İdlib’e 2 TIR insani yardım gönderildi

İLKHA/  İnsani Yardım Platformu Lojistik Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, Suriye iç savaşının çıktığı ilk günden beri Suriyeli mağdurların yanlarında olduklarını ifade etti.
İdlib'deki insanların çok zor şartlar altında yaşadıklarına dikkat çeken Gerem, "Yaklaşık 10 yıl önce Suriye'de başlayan iç savaşla birlikte 'İnsanlar aç ve açıkta' sloganı ile yardım kampanyası başlatmıştık. 10 yıl geçti, halen İdlib'de, bu kış gününde soğukta insanlar aç ve açıktalar.Özellikle bu kış ayında çamur içerisinde dağlarda, taşlarda ve ağaçların dibinde çadırlarda yaşamak zorunda kalan çocuk, yaşlı ve kadın İdlipli kardeşlerimiz bizden yardım bekliyor. Geçen sene vermiş olduğumuz çadırlar, güneşte çürüdü ve yağmurun yağmasıyla çadırların içerisine su doldu. Bazı çadırlar da rüzgârın esmesiyle yırtıldı ve uçtu. Ordaki insanların bu kış ayında orada yaşayabilmeleri için çadır, un, mont, çizme gibi ihtiyaçları var. Şu anda devam eden kampanyamız var. Özellikle çocuklara çizme ve bot kampanyamız devam ediyor. Bir çift çizme 12 lira, mont 35 lira ve bir un torbası da 120 liradır. Bir un demek; bir ailenin en az bir aylık ekmeği demektir." şeklinde konuştu.


"İnsani ve İslami görevimizi yerine getiriyoruz"
Destekleri için hayırseverlere teşekkür eden Gerem, "Bugün, Şanlıurfa'dan İdlibli kardeşlerimize 2 TIR dolusu yardım gönderiyoruz. Bu TIR'ların birinde gıda, odun, soba, battaniye, mont ve çizme;  diğer TIR'da ise patates var. Bu TIR'larımızın yola çıkmasında katkısı olan herkese bir kez daha teşekkür ediyoruz. Gerçekten İdlipli kardeşlerimiz, bugün çok zor şartlarda, soğuğun ve yağmurun altında aç ve açıkta yaşam mücadelesi veriyorlar. Bizde en azından insani ve İslami görevimizi yerine getirmek için bir nebzede olsa bir çocuğun sırtına mont, bir çocuğun ayağına bir çift çizme katkımız olsun diye bir kez daha hayırseverlere çağrıda bulunuyoruz." diye konuştu. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İdlib’e, 2, TIR, insani, yardım, gönderildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı