Haber Detayı
02 Eylül 2016 - Cuma 09:23 Bu haber 987 kez okundu
 
Hz. İbrahim'i anma etkinliğine davet
Hz. İbrahim'in çizgisini hatırlatmak için her yıl olduğu gibi bu yılda Urfa CTY Konferans Salonunda düzenleyeceklerini belirten Peygamber Sevdalıları Şanlıurfa Koordinatörü İbrahim Göven, tüm Şanlıurfa halkını etkinliğe davet etti.
Güncel Haberi
Hz. İbrahim'i anma etkinliğine davet

Sedat Kuşulay/ Hz. İbrahim'in Nemrut'ta karşı mücadele verdiği davayı anlatmak ve dikkat çekmek için Hz. İbrahim'i anma ve anlama Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Hz. İbrahim'i anma etkinliği düzenlenecek. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Peygamber Sevdalıları Şanlıurfa Koordinatörü İbrahim Göven, tüm Şanlıurfa halkını etkinliğe davet etti.
Hz. İbrahim'in davasını tüm halka aktarmak amacıyla Hz. İbrahim'i anma etkinliği düzenleyeceklerini belirten Göven, "Urfa denilince bütün peygamberlerin atası olan İbrahim Peygamber akla gelir. Hz. İbrahim burada doğup büyüdü. Hz. İbrahim Nemrut'a karşı geldiği yerdir Şanlıurfa. Burada Nemrut'a karşı dik durdu. Hz. İbrahim Nemrut'ta karşı İslam dinini savundu. Bu nedenle türlü sıkıntılar yaşadı, imtihanlardan geçti. Bunu halkımıza hatırlatmak ve anlamak i için böyle bir etkinlik düzenliyoruz. Bunu fırsat bilerek halkımıza Hz. İbrahim'in ve sonradan tüm Peygamberlerin omuzladığı uğruna cefalar çektiği kutlu İslam davasını anlatmaya fırsatımız olacaktır" dedi.
Tarih boyunca kişiler ve tarih değişse de Hz. İbrahim ve Nemrut taraftarları sürekli vardır
Tarih boyunca isimler ve tarihler değişse bile sürekli Nemrut'un taraftarlarının var olduğunu bununla birlikte Hz. İbrahim'in taraftarlarının da olduğunu belirten Güven, "Biz Hz. İbrahim'in çizgisinde olduğumuzu onun torunları olduğumuzu belirtmek için halkımızı Hz. İbrahim'i hatırlatmak için etkinlikler yapıyoruz. Bu tür etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz" ifadelerinde bulundu.
Bunu düzenli bir şekilde her yıl düzenlemeye çalışıyoruz. Bu yıl yedincisin düzenleyeceğimiz Hz. İbrahim'i anma ve anlama etkiliğimiz 3 Eylül Cumartesi günü Urfa CTY Konferans Salonunda gerçekleştireceğiz. Her geçen yıl halkımızın yoğun ilgisiyle karşılaşıyoruz. Yer yıl yeni simalarla karşılaşıyoruz. Bu yılda büyük bir katılım bekliyoruz.

Kurban Bayramında Yasin Börü ve arkadaşları anısına et dağıtacağız
6 -8 Ekim olaylarında muhtaç ailelere et dağıtırken vahşice katledilen Yasin Börü ve arkadaşları anısına et dağıtımı gerçekleştireceklerini aktaran Göven, onların adına onların bıraktığı yerden devam etmek için Peygamber Sevdalıları Platformu olarak gönüllü arkadaşlarımızla birlikte kurban eti dağıtımını yapacağız. Bununla ilgili Şanlıurfa'daki bütün STK'ları programımıza destek olmaya davet ediyoruz. Bu tür etkinliklerle halkımızın desteğiyle de Şehit Yasin Börü ve arkadaşlarının ölmediğini kanıtlamak için tüm illerimizde kurban etini muhtaç ailelere dağıtacağız"

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hz, İbrahimin, çizgisini, hatırlatmak, için, her, yıl, olduğu, gibi, yılda, Urfa
Yorumlar
Haber Yazılımı