Haber Detayı
16 Kasım 2019 - Cumartesi 10:48 Bu haber 1168 kez okundu
 
Hilvan’da kadınlar meslek sahibi oluyor
Hilvan Belediyesi bünyesinde eğitim veren Kadın Bilgilendirme ve Kültür Merkezi bünyesinde saç kesim, bakım ve meslek edindirme kursu devam ediyor.
Ekonomi Haberi
Hilvan’da kadınlar meslek sahibi oluyor

İLKHA/ Profesyonel kuaför öğretmenler tarafından hafta içi her gün eğitim alan kursiyer öğrenciler aldıkları bilgi ve eğitimle ilçe halkına faydalı birer birey olmakla birlikte meslek edinme imkânı buluyor.
Belediye bünyesinde eğitim veren kuaförlük kursunun büyük ilgi gördüğünü vurgulayan kuaför öğretmen Remzi'ye Kılıç, "Her yıl olduğu gibi bu yılda ilçe halkımıza faydalı olabilmek için saç kesim, bakım ve meslek edindirme çalışmalarına devam ediyoruz. Hafta içi her gün  09.00 ile 17.00 saatleri arasında yaklaşık otuz kursiyer öğrencimize kuaförlük eğitimi vermekteyiz. Kız öğrencilerine yönelik verdiğimiz bu eğitim ile kursiyerler meslek sahibi olmakla birlikte ailesine ekonomik katkıda bulunuyor. Çalışmalarımız sadece Kadın Bilgilendirme ve Kültür Merkezinde verdiğimiz bu hizmetle sınırlı değil. Merkez ve kırsal mahallelerdeki öğrenci, yaşlı ve engelli vatandaşlarımız da bu hizmetten faydalanabiliyor. Merkezimizde kuaförlük kursu dışında el çalışması tekstil, yöresel kıyafetler, çeşitli el sanatları, biçki dikiş ve perspektif çalışmalarımız var. Bize ve ilçe halkına böyle güzel bir imkanı sağladığı için Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık'a teşekkür ediyoruz." dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hilvan’da, kadınlar, meslek, sahibi, oluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı