Haber Detayı
02 Eylül 2016 - Cuma 09:23 Bu haber 752 kez okundu
 
“Hedefimiz 500 aileye kurban eti ulaştırmak“
Kurban Bayramında 500 muhtaç aileye kurban eti ulaştırmayı hedefleyen Şanlıurfa Yardımeli Derneği, zengin ile fakir arasında köprü olmaya devam ediyor.
Yaşam Haberi
“Hedefimiz 500 aileye kurban eti ulaştırmak“


Sedat KUŞULAY / Kurulduğu 2008 yılından bu yana fakir ve muhtaç ailelere yönelik yardım faaliyetlerini sürdüren Şanlıurfa Yardımeli Derneği (Yar-Der), bu Kurban Bayramında 500 muhtaç aileye kurban eti ulaştırmayı hedeflediğini açıkladı.
Kurban bayramı öncesinde hazırlıklarını tamamlayan Şanlıurfa Yar-Der, geçen yıl 350 aileye et dağıtıldığını bu yılki hedeflerinin 500 aileye kurban eti ulaştırmayı hedeflediklerini belirtti.
Konu hakkında açıklamada bulunan Yar-Der Başkanı Mahmut Çelik "Şanlıurfa Yar Der olarak 2016 yılı Ramazan ayında 350 muhtaç aileye gıda yardımında bulunulduk. 70 yetimi giydirerek sevindik. Her ay düzenli olarak 50 aileye gıda yardımında bulunuluyoruz" dedi.
Kurban bayramı için hazırlık çalışmalarının sürdüğünü belirten Çelik, " 2015 yılında 350 aileye et dağıtıldı. Bu yılki hedefimiz 500 aileye ulaşmaktır. Bu birazda gelecek olan bağışlara bağlıdır. Ne kadar çok bağış yapılırsa o kadar çok aileye et ulaştıracağız. Bu nedenle duyarlı halkımızı kurban bağışında bulunmalarını bekliyoruz" diye konuştu.
Şanlıurfa'da Devteşti mahallesinde ve Eyyübiye ilçesinde belediyenin göstermiş olduğu yerde kesim yerimiz var. burada kesimlerimiz iki gün devam ettikten sonra tüm gönüllülerimizle birlikte dağıtımı gerçekleşecek. Aynı zamanda iki kesim alanında kuracağımız stantla kurban bağışını alacağız. Kırk tane resmi üye iki yüz tane gönüllü üyemizle et dağıtımını gerçekleştireceğiz.
Yasin Börü ve arkadaşlarının bıraktığı yerden kurban eti dağıtımına devam edeceğiz
Çelik, "2014 yılı Kurban Bayramında Kobani olayları bahane edilerek Siyonist ve emperyalistlerin oyunlarına hizmet eden 6 -8 Ekim olayları yaşandı. Bu olaylarda muhtaç ailelere et dağıtırken Yasin Börü ve arkadaşları vahşi bir şekilde katledildi. Şehit Yasin Börü ve arkadaşlarının ölmediğini kanıtlamak için Peygamber Sevdalıları Platformuyla beraber Şehit Yasin Börü ve arkadaşları anısına muhtaçlara kurban eti dağıtacağız. Yasin börü ve arkadaşlarının bıraktığı yerden kırban eti dağıtımını yapmak için başta STK'larımızı ve tüm halkımızı destek olmaya davet ediyoruz" ifadelerinde bulundu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kurban, Bayramında, 500, muhtaç, aileye, kurban, eti, ulaştırmayı, hedefleyen, Ş
Yorumlar
Haber Yazılımı