Haber Detayı
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 16:03 Bu haber 1942 kez okundu
 
Harran Üniversitesinden ipekböceği projesine ziyaret
Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Mehmet Sabri Çelik, Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde devam eden İpekböceği yetiştirme projesini ziyaret edip incelemelerde bulundu
Güncel Haberi
Harran Üniversitesinden ipekböceği projesine ziyaret

İLKHA/ Kısa bir zaman önce Ziraat odasında başvuruları başlayan ipekböceği projesi, kırsal mahallelerde daha çok rağbet görüyor.
Projeyi incelemek için Hilvan'a gelen Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Mehmet Sabri Çelik, İlçe Kaymakamı Furkan Duman, Ziraat Odası Başkanı Hikmet İpar ve İlçe Tarım Müdürü Salih Karataş karşıladı.

 


Heyet başta kırsal mahallelerde üretim yapılan alanları gezip üreticilerden proje ile ilgili bilgi aldı. Proje çalışmaları hakkında konuşan Şanlıurfa İl Koordinasyon Kurulu ve Hilvan Ziraat Odası Başkanı Hikmet İpar, projenin ilgi gördüğünü ve projede yer almak isteyenleri Ziraat Odasında kayıt yapmaya davet etti.

 


 İpar, "5 yıl önce Kaymakamlık ile birlikte başlattığımız projemiz devam etmektedir. Bu nedenle bölgede ilgi görmeye başlayan proje Harran Üniversitesinin dikkatini çekmiş ve bununla ilgili rektörümüz tarafından bir çalışma başlatılmıştır. Bu çalışmalar çerçevesinde ipekböceği besleme alanlarını yerinde incelemeye gelen heyete projemiz ve üretim ile ilgili bilgi verdik. Bu vesile ile projemizde yer almak ve üretim yapmak isteyen tüm üreticilerimizi odamıza bekliyoruz." dedi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Harran, Üniversitesinden, ipekböceği, projesine, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı