Haber Detayı
17 Şubat 2021 - Çarşamba 11:25 Bu haber 690 kez okundu
 
“Halkımızın malını kimseye yedirmedik”
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül; Açıksu Caddesi'nde hayata geçirilen yol projesi kapsamında kamulaştırılan bir kıraathanenin sahibinin, kendisi ve ailesi hakkındaki iddialarına cevap verdi
Güncel Haberi
“Halkımızın malını kimseye yedirmedik”

İFTİRA EDEN, İFTİRASINDA BOĞULUR
Uzun süredir şahsını hedef alan algı operasyonları yürütüldüğünü vurgulayan Başkan Beyazgül, "Açıksu Caddesi'nde vatandaşlarımızın uzun süredir beklediği bir hizmeti, tıkanan trafiğe çare olacak yol çalışmasını hayata geçirdik. Açacağımız yol güzergâhında yeşil alana inşa edilmiş daha sonra encümen kararıyla bedeli ödenerek kamulaştırılmış bir kıraathane bulunuyordu. Bunu yıkmak için çalışmalara başladığımız sırada bu şahıs gelip 2 yakınını işe almamızı, aksi takdirde böyle çirkin iftiraları gündeme taşıyacağını söyledi. 'İftira eden, iftirasında boğulur' dedik ve gönderdik" diyerek olaya açıklık getirdi. 


RANTINI KAYBEDEN ŞAHSIMI VE AİLEMİ HEDEF ALIYOR
Konuşmasında zaman zaman duygulu anlar yaşayan Beyazgül, "Biz kale eteğinde 300 yapıyı kamulaştırarak yıktık. Kızılay Meydanı'nda da yıkım işlemi gerçekleştirdik. O bölgelerden kimse böyle taleple gelmedi. Kaldı ki belediyemiz ihtiyaç dâhilinde personel alımı gerçekleştirir. İşte bu sebepten ötürü aileme ve şahsıma iftira attılar. Bu olayın dışında da birçok insan makamımıza gelerek "Başkanım bize şunu ver" diye taleplerde bulunuyor. "Ben kimin malını size vereyim" diyorum. Bizim bu yollara tevessül ettiğimize dair en ufak bir bilgi, belge sunarlarsa biz bu makamda durmayız" diye konuştu.                          (Ayser POLAT)

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Halkımızın, malını, kimseye, yedirmedik”,
Yorumlar
Haber Yazılımı