Haber Detayı
02 Eylül 2016 - Cuma 09:25 Bu haber 1092 kez okundu
 
"Hainlerin temizlenmesi için fırsat oldu"
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında İstanbul'da şehit olan Mustafa Direkli'nin babası Nihat Direkli, "Allah hainlerin aramızdan temizlenmesine fırsat vermiş oldu. İnşallah daha da iyi olacak." dedi.
Yaşam Haberi

AA / Mustafa Direkli (20), memleketi Şanlıurfa'dan üniversite eğitimi için gittiği İstanbul'da, 15 Temmuz gecesi vatanı uğruna darbecilerin karşısına hayatı pahasına dikilerek şehitlerin arasına katıldı.
Baba Nihat Direkli yaptığı açıklamada, darbe girişiminin olduğu gece ilk saatlerde Mustafa'nın hemen dışarı çıkıp tepki göstermek istediğini söyledi.
Direkli, "Haberlerde bu olayı duyunca dışarı çıkmak istedi. 3-5 defa telefonda görüştük, hatta tartıştık. Daha sonra çıkmak için sürekli mesaj yazmaya başladı. Bana 'Baba Cumhurbaşkanı çağırdıktan sonra sokağa inmem gerektiğini düşünüyorum.' dedi. Ben de dizginlemeye çalıştım. 'Yarın her şey için çok geç kalmış olmaz mıyız?' dedi. İnmesiyle olayın olması arası zaten 10 dakika sürmüş daha sonra kendisine ulaşamadım." diye konuştu.
Mustafa'nın 5 arkadaşıyla yola çıktığını ancak silah sesleri çoğalınca 2 arkadaşının geri döndüğünü ifade eden Direkli, şunları anlattı:
"Silah sesleri geliyor, orası tehlikeli deseler de o 'Şehit olmak var, ki nasip olacak mı o da belli değil, şehit olmazsak beraber evimize geri döneceğiz' demiş. 2 arkadaşı dönüyor 3 kişi devam ediyorlar. Asker, polis karşı karşıya gelmiş, bir polisin şehit olduğunu görüyorlar. Mustafa ile bir vatandaş askerin yanına gidip ikna etmek istemişler bu arada onlar tarayınca Mustafa tek kurşunla orada şehit olmuş."

- "Ülkemizin önü açıldı"
Darbe girişiminin ilk başta kötü gibi görünse de sonradan iyi şeylere vesile olduğuna inandığını dile getiren Direkli, şunları kaydetti:
"Rabbim bu 240 şehidimizi ödüllendirmiş, mertebelerini yükseltmiş oldu. Allah hainlerin aramızdan temizlenmesine fırsat vermiş oldu. İnşallah daha da iyi olacak. Yoksa bunları yapmak öyle kolay olmayacaktı. Demek ki kansız olmuyormuş. Rabbim böyle layık gördüğü için olması gereken oldu. Tabii ki ateş düştüğü yeri yakıyor, bütün şehitlerimiz için üzülüyoruz. Bizim bir şehidimiz var, Cumhurbaşkanımızın yüzlerce şehidi var. Rabbim ona kuvvet versin, yardımcısı olsun. Ülkemizin daha iyi bir yere gelmesi için önümüz açılmış oldu, inşallah her şey hayırlı olacaktır."


- "Hayatta en çok arzuladığı şey şehadetti"
Şehidin babasıyla aynı iş yerinde çalışan Ramazan Uzundağ da Mustafa'nın kendi yanında büyüdüğünü söyledi.
Vatan ve millet sevdalısı bir genç olduğunu belirttiği Mustafa'nın şehadetinden önce sürekli bu konuda araştırma yaptığını vurgulayan Uzundağ, "Şehitlik nasıl bir mertebe, diye sürekli sorular sorardı. Hayatta en çok arzulamış olduğu şehadetti, inşallah o mertebeye de yükselmiştir kendisi. Biz daha Ramazan Bayramı'nda burada kendisiyle konuşuyorduk, Doğu ve Güneydoğu'daki terör olaylarının sürdüğü dönemde şehitliğin peygamberlikten sonra en güzel mertebe olduğunu bize söylerdi. Buna kavuşması için sürekli olarak gönüllü olarak askere gitmeyi isterdi. Sürekli istemiş olduğu bir şeydi, rabbim nasip eyledi." diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fetullahçı, Terör, Örgütünün, (FETÖ), 15, Temmuzdaki, darbe, girişimi, sırasında
Yorumlar
Haber Yazılımı