Haber Detayı
11 Temmuz 2018 - Çarşamba 10:14 Bu haber 875 kez okundu
 
Gençlik Merkezinden Şehitler Derneğine ziyaret
Şanlıurfa İpekyol Gençlik Merkezi Müdürlüğü kursiyer ve öğrencileriyle birlikte Şehitler ve Gaziler Derneğini ziyaret etti.
Güncel Haberi
Gençlik Merkezinden Şehitler Derneğine ziyaret

Haber Merkezi / Ziyaret hakkında açıklamalarda bulunan İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm Aktabur Gençlik Merkezleri olarak gençlerimizin serbest zamanlarını sportif, kültürel, sanatsal ve sosyal faaliyetlerle değerlendirme  kapsamında Gençlik Merkezimizde eğitim gören kursiyerler ve öğrencilerimizin yanında Suriyeli gençlerle birlikte gerek Şehitler Derneğini gerekse de Gaziler Derneğini ziyaret ettik. Amacımız gençlerde vatan, millet, bayrak, birlik ve beraberlik, kardeşlik ruhu oluşturarak Şehit nedir? Gazi nedir? İnsanlar neden şehit ve gazi olurlar gibi çok önemli konularda bilgilendirip, bilinçlendirmek ve gençlerde farkındalık oluşturmaktır. Yine en yakın zamanda gördük ki 15 Temmuz hain darbesinde olduğu gibi insanlar en yüksek mevki ve makamlara gelse de içlerinde vatan ve millet sevgisi olmadan başarılı olma şansları yoktur. Milletin, ülkenin öz kaynaklarıyla vergileriyle alınan topların, silahların ve mühimmatların yine asil milletin asıl sahiplerine doğrultulması kabul edilebilecek bir durum değildir. Bizim için yapılan her türlü dersler ve kurslar bir araç olup en önemli amacımız gençlerimize milli ve manevi değerleri aşılamaktır. Bizim için şehitler bu ülkenin nuru gaziler ise onurudur. Buradan çıktıktan sonra şehitliği ziyaret edip, çevre temizliği ve dua edeceğiz Dedi.
İpekyol Gençlik Merkezi Müdürü Müslüm Aktabur Bizleri karşılayan Şehitler Derneği Başkanı Sayın Mehmet Yavuz ve Gaziler Derneği Başkanımız Sayın Hasan ASLAN beyefendiye ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gençlik, Merkezinden, Şehitler, Derneğine, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı