Haber Detayı
24 Haziran 2019 - Pazartesi 10:39 Bu haber 666 kez okundu
 
“Gençlerimizi kötü yollardan uzak tutmayı hedefliyoruz”
Şanlıurfa Genç Düşünce Akademisi (GEDAK) tarafından “Dünya Müslüman Gençlik Haftası” münasebetiyle düzenlenen etikliklerde gençlerin kötü yollardan uzak tutulması gerektiği ifade edildi.
Yaşam Haberi
“Gençlerimizi kötü yollardan uzak tutmayı hedefliyoruz”

İLKHA/   Şanlıurfa Genç Düşünce Akademisi (GEDAK) tarafından "Dünya Müslüman Gençlik Haftası" münasebetiyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Genç Düşünce Akademisi yetkilisi Fatih Karakaş tarafından etkinliklerle ilgili yapılan açıklamada: ''Dünya Müslüman Gençlik Haftası nedeniyle gençlere yönelik bir dizi etkinlik yaptık. GEDAK olarak etkinlikler kapsamda;  Kur’an tilaveti, ilahi, makale, bilgi, halat çekme, çuval, yumurta taşıma, mendil kapmaca yarışmaları düzenledik. Gençliğin çürümeye yüz tuttuğu asrımızda, Bediüzzaman Said Nursi’nin dediği gibi ‘Helâl dairesi geniştir, keyfe kâfi gelir. Harama girmeye hiç lüzum yoktur’ şiarına bağlı kalarak düzenlediğimiz etkinliklerimiz ile gençleri kötü yollarından uzak tutmayı amaçlıyoruz.'' ifadelerini kullandı.
GEDAK olarak amaçlarına değinen Karakaş,  “Yaşadığımız bu asırda Müslümanlarının yükünün ne kadar ağır olduğunu biliyor ve bu yüzden her zamankinden daha çok çalışmamız gerektiğinin farkındayız. Amacımız; ismimizle müsemma bir neslin inşa ve ihyasıdır. İlhamını doğrudan Kur’an’dan alan, vahyin ışığında yol yürüyen, yolunu kaybetmişlere el uzatan Kur’an-î bir neslin hayat bulmasıdır." şeklinde konuştu.
Karakaş,  ilahi ve bilgi yarışmasının finalinin bu akşam saat 20.30' da Şair Nabi Konferans Salonu’nda yapılacağını hatırlatarak sözlerini noktaladı.
Program ödüllerinin 23 Haziran 2019 tarihinde verileceği belirtildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Gençlerimizi, kötü, yollardan, uzak, tutmayı, hedefliyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı