Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 10:31 Bu haber 875 kez okundu
 
“GAPGündemi adeta okul oldu”
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile gazetemizi ziyaret eden yazarlarımız GAPGündemi gazetesinin ilk yayın tarihinden bu tarafa adeta bir okul olduğunu dile getirdiler.
Yaşam Haberi
“GAPGündemi adeta okul oldu”

Yüksel POLAT/  Uzun yıllardır gazetemizde köşe yazarlığı yapan Eğitimci, yazarlar Misbah Hicri, Ali Tutluoğlu, Seyyid Ahmet Kaya, Müslüm Abacı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile gazetemizi ziyaret ederek Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü ve Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat ile bir araya geldiler. 
 Ziyaret toplantısında 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebeti ile GAPGündemi gazetesi şahsında tüm gazetecilerin gününü kutlayan yazarlarımız yaptıkları açıklamada GAPGündemi Gazetesinin ilk yayın tarihi olan 1998 yılından bu tarafa bir başta muhabir olmak üzere bir çok gazeteci yetiştirdiğini belirterek; " GAPGündemi Gazetesi gerçekten de gazetecilik mesleğinin etik kurallarına uygun, devamlı kamuoyunun yararına olan yayınları ile ilk yayın gününden bu tarafa dik duruşu ile gazetecilik alanında adeta bir okul olmuştur ve olmaya da devam etmektedir" diyerek GAPGündemi Gazetesi yazı işleri ailesini birer ferdi olmaktan duydukları mutluluğu ifade ettiler. 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı ve Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Veysel Polat ise basının Yargı, Yürütme  ve Yasamanın yanında dördüncü bir kuvvet olduğunu ve millet adına tüm bu erkleri denetleme gücüne sahip olduğunu belirterek; Gazetecilik vicdan ile yapılan ve yürek isteyen bir meslektir. Hiçbir etki altında kalmadan bu mesleği yapan arkadaşlarımızı bende canı gönülden tebrik ve takdir ediyorum." Diyerek gazeteciliğin, gazete çıkarmanın zorluklarını dile getirdi. 
1998 yılında yayın hayatına başlayan GAPGündemi Gazetesinin ilk yayın tarihinden bu tarafa hikayesinin sohbet konusu edildiği toplantıda gazeteciliğin günümüzdeki zorlukları ve teknolojik yenilikler karşısındaki evrimleri de masaya yatırıldı. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “GAPGündemi, adeta, okul, oldu”,
Yorumlar
Haber Yazılımı