Haber Detayı
13 Kasım 2017 - Pazartesi 06:32 Bu haber 698 kez okundu
 
“GAP Vadisi ile mahallelerin çehresi değişiyor”
Daha önce gecekonduların çirkin siluetiyle anılan Karşıyaka Mahallesi'nde 2005 yılından bu yana hayata geçirdikleri projelerle, bölgede kentsel dönüşümün başlamasına ön ayak olan A.Yavuz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Yavuz, GAP Vadisi Projesi ile mahallelerin çehresinin değiştiğini söyledi.
Ekonomi Haberi


Tuğba POLAT / Büyükşehir Belediyesi'nin başlatmış olduğu çalışmalarla ilgili memnuniyetini dile getiren Yavuz, "Karşıyaka Mahallesi 7 yıldır hasret kaldığı hizmetlere, bu dönemde kavuşmaya başladı. Başkanımız Nihat Çifçi'ye başarılı çalışmaları ve gayretlerinden ötürü teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.


"MAHALLELERİN EKSİKLİKLERİ HIZLA GİDERİLDİ"
GAP Vadisi çevresinde yer alan mahallelerin sorunlarının büyük oranda çözüme kavuştuğunu dile getiren Yavuz, "Altyapı noktasında sıkıntılarımız aşıldı. Ulaşım büyük bir problemdi. Ulaşım problemimiz çözüldü. Doğru düzgün bir yolumuz yoktu. Bugün, kavşak düzenlemelerinin yapıldığına, ara caddelerin tamamlandığına ve prestij caddelerinin yapına başlandığına şahit oluyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çifçi'nin bölgedeki mahallelerin eksikliklerinin giderilmesi noktasında büyük çabası oldu. Hem bir mahalleli, hem de 13 yıldır bu bölgede faaliyet gösteren bir yatırımcı olarak kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz" diyerek Büyükşehir Belediyesi'nin kentsel dönüşümün planlı bir şekilde ilerlemesine ciddi etkilerde bulunduğunu vurguladı.


"PROJEYLE BİRLİKTE MAHALLELERİN DEĞERİ ARTTI"
Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirmeye başladığı GAP Vadisi Projesi ile birlikte mahallelerin çehresinin değiştiğini, konut ve arsaların değer kazandığını belirten Yavuz, "GAP Vadisi Projesi, Şanlıurfa'nın en büyük yeşil alan projesi. Bu projenin Urfa'ya kazandırılmasıyla birlikte GAP Vadisi etrafındaki mahalleler, birer cazibe merkezi olarak ön plana çıkarıyor. Karşıyaka, konumu itibariyle proje alanının merkezinde yer alıyor. 4 bir alanımızın yeşil alanlarla kaplanması bizi çok mutlu ediyor. GAP Vadisi Projesi ile birlikte bölgedeki arsaların ve konutların fiyatlarında yüzde 15'lik bir artış yaşandı" diyerek GAP Vadisi'nin bölgeye yansımalarını değerlendirdi. 

 "HASTANE, OKUL, YEŞİL ALAN VE SOSYAL TESİSLER YANI BAŞIMIZDA"
GAP Vadisi'nin çevresinde yapımı devam eden projelerin yakınlığının, bölgede yaşayan insanlar için mutluluk kaynağı olduğunu aktaran A.Yavuz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Yavuz, "Esentepe Mahallesi'ni değerli kılan 500 Yataklı (M.Akif İnan Eğ. Arş.) Devlet Hastanesi'nin bölgeye kazandırılmasıydı. Bugün Karşıyaka Mahallesi ve komşu mahallelerin yatırım alanlarıyla çevrelendiğini görüyoruz. 1700 Yataklı Şehir Hastanesi, Eğitim Kampusları, yurtlar, SUKAY, Cumhuriyet Parkı, Halil-Ür Rahman Şehir Ormanı ve GAP Vadisi Projesi ile Karşıyaka başta olmak üzere bölgedeki mahallelerin değeri arttı. Yeşil alan ve sosyal tesis ihtiyaçları giderildi. Şanlıurfa'nın en büyük hastanesi bu bölgede inşa ediliyor" diye konuştu.

 "YATIRIMLARIMIZI ARTIRARAK DESTEK OLACAĞIZ"
A.Yavuz İnşaat'ın bu bölgeye yatırım yapan ilk firma olduğunu söyleyen Yavuz, "Biz Karşıyaka'ya geldiğimizde mahallenin tamamı gecekonduydu. Meslektaşlarımız bize 'Deli' gözüyle baktı. 'Yatırım anlamında hiçbir cazibesi olmayan bu bölgeye ne diye yatırım yapıyorsunuz' dediler. 'Batarsınız, gidin Karaköprü'de başlayın' dediler. Ancak biz sadece para kazanmayı değil, buradaki insanların kaliteli bir yaşam sürmelerini arzu ettik. 3 blok inşaatla başladık. İnsanlar bizi sevdi ve yaptığımız işin kalitesini gördü. El birliğiyle burayı birlikte inşa ettik. Önümüze birçok problem çıktı. Bir kısmını şahsi çabalarımızla aştık. Yetemediğimiz noktalarda ilgili kurumlara başvurduk. Yetkililerin ilgisizliğinden çok çektik. Sıkıntılara hep birlikte katlandık. Ama çok şükür bugün sabrımızın mükâfatını alıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çifçi, 7 yıldır beklediğimiz hizmetleri bir bir hayata geçiriyor. Sorunların çözümü noktasında büyük çaba sarf ediyor. İnsan odaklı hizmet yürütüldüğü takdirde bölgenin çehresinin nasıl değiştirilebileceğini ispatlıyor. Onun bu gayretiyle birlikte hem Karşıyaka, hem de diğer mahallelerin çehresi değişiyor. Bizler de aynı gayretle yolumuza devam edeceğiz. Yatırımlarımızı artırarak daha büyük projeler için çalışacağız. Çalışanlarımızın sayısını artırarak yeni istihdamlara katkıda bulunacağız. 8 katlı Yatılı Kur'an Kursu projemiz bitmek üzere. Başkanımız Nihat Çifçi, bu kursun tamamlanabilmesi noktasında bizlere büyük destek verdi. Hali hazırda 30 blokluk projemiz devam ediyor. Rağbete göre yeni projelerimizin planlamasını da yapıyoruz. Şimdiye kadar 60 konut projesini Urfa'ya kazandırdık" diyerek yatırıma yatırımla karşılık vereceklerini vurguladı.

"TEK EKSİĞİMİZ MAHALLE İÇLERİNDEKİ KÜÇÜK PARKLAR"
Karşıyaka'nın 4 bir yanı yeşil alana dönüştüğünü, bunun yanında mahalle içlerinde de küçük parklara ihtiyaç duyulduğunu aktaran Yavuz, "SUKAY, Cumhuriyet Parkı ve GAP Vadisi 2. Etap alanıyla Karşıyaka'nın yeşil alan ve park sorunu çözülmüş oldu. Ancak mahallelerin iç kısımlarında kalan ve yeşil alan olarak belirlenen yerler, inşaat artıklarıyla ve molozlarla örtülü. Şuan tek eksiğimiz bu. Mahalleli belediyelerimizden; çocukların ve hanımların istifade edeceği küçük ölçekli parklar istiyor. Başlatılan ağaçlandırma seferberliği kapsamında bu küçük eksiklikler de ortadan kaldırılabilir. Tek eksiğimiz bu. Dev projelerin düğmesine basan ve projeleri bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyemizin zamanı gelince bu ufak tefek eksiklikleri de gidereceğine yürekten inanıyoruz. Bir mahalleli olarak Başkanımızı en kısa zamanda Karşıyaka'da ağırlamak ve kendisine teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz" diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “GAP, Vadisi, ile, mahallelerin, çehresi, değişiyor”,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Şanlıurfa
Hafif Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 19.10.2018
Bugün
19° - 28°
Cumartesi
18° - 23°
Pazar
16° - 20°
Şanlıurfa

Güncelleme: 19.10.2018
İmsak
05:08
Sabah
06:29
Öğle
12:17
İkindi
15:21
Akşam
17:53
Yatsı
19:07
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı