Haber Detayı
31 Mart 2019 - Pazar 23:03 Bu haber 1573 kez okundu
 
Erdoğan: Yine açık ara birinci parti olarak çıktık
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "AK Parti olarak, tıpkı 3 Kasım 2002 seçimlerinden bu yana hep olduğu gibi yine açık ara birinci parti olarak çıktık." dedi.
Siyaset Haberi
Erdoğan: Yine açık ara birinci parti olarak çıktık

AA / Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada, "Seçim sonuçlarının ülkemize, milletimize, şehirlerimize, mahallelerimize hayırlı olmasını Allah'tan diliyorum." dedi.

"Kazandığımız yerlerde milletimizin gönlüne girdiğimizi, kaybettiğimiz yerlerde de bu konuda yeteri kadar başarılı olamadığımız kabul edecek, buna göre hareket tarzımızı belirleyeceğiz." ifadelerini kullanan Erdoğan, "AK Parti olarak, tıpkı 3 Kasım 2002 seçimlerinden bu yana hep olduğu gibi yine açık ara birinci parti olarak çıktık." şeklinde konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "MHP ile birlikte ittifaklar bazında da birinci olduk." ifadelerini kullanarak, "Milletimiz bir kez daha iradesini oldukça yüksek bir katılım oranıyla sandığa yansıtmıştır." dedi.

"Ülkemize diz çöktürmeye çalışanlar bir kez daha hüsrana uğramıştır"

"Beka meselesi konusunda verdiğimiz mesajın milletimiz tarafından da gayet iyi algılandığını görüyorum." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletimizin birliğini, beraberliğini bozarak, ülkemize diz çöktürmeye çalışanlar bir kez daha hüsrana uğramıştır." şeklinde konuştu.

Erdoğan, "Ülkemizde bundan sonraki seçimler 2023 yılının Haziran ayında olacaktır." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu sonuçlar, Kürt kardeşlerimizin iradelerini, ne terör örgütüne ne de terör örgütünü arkalarına alarak ortaya çıkanlara teslim etmeyeceğini göstermiştir." şeklinde konuştu.

Erdoğan, "Gündemimizde çok önemli bir reform programı var." ifadelerini kullandı.

"Daha yürüyecek çok yolumuz var"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Daha yürüyecek çok yolumuz var, bu millete dökeceğimiz çok alın terimiz var." dedi.

"Balkon konuşmamızı yaparak seçim sonuçlarını değerlendireceğim"

Erdoğan, "Biraz sonra Ankara'ya hareket edeceğim, genel merkezde geleneksel hale gelen balkon konuşmamızı yaparak seçim sonuçlarını değerlendireceğim." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Özellikle terör örgütlerine nefes aldırmadan ülkemizi ve bölgemizi huzur adası haline getirmek için çalışmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdoğan:, Yine, açık, ara, birinci, parti, olarak, çıktık,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı