Haber Detayı
14 Ağustos 2018 - Salı 16:52 Bu haber 3430 kez okundu
 
Erdoğan: Irak'ın güvenliği, Türkiye'nin güvenliğidir
Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye ile Irak'ın kaderleri aynıdır. Irak'ın güvenliği, refahı ve istikrarı, Türkiye'nin güvenliği, refahı ve istikrarıdır." dedi.
IRAK Haberi
Erdoğan: Irak'ın güvenliği, Türkiye'nin güvenliğidir

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Irak Başbakanı Haydar El-İbadi ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "(Irak) İkili ilişkilerimizi daha da derinleştirmek, başta güvenlik ve ekonomi olmak üzere kritik alanlarda işbirliğimizi geliştirmek üzere kurulacak yeni hükümetle çalışmaya hazırız." ifadelerini kullandı.

Türkiye ile Irak'ın kaderlerinin aynı olduğunu söyleyen Erdoğan, "Irak'ın güvenliği, refahı ve istikrarı, Türkiye'nin güvenliği, refahı ve istikrarıdır." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İkinci sınır kapısı hem Irak'ın hem ülkemizin faydasına olacaktır. Bu konuda gereken adımları atacağımıza inanıyorum." ifadelerini kullanarak, "Irak'ın sıkıntısı bizim de sıkıntımızdır. Ülkenin yeniden imarı konusunda da üzerimize düşeni yapmaya hazırız." şeklinde konuştu. AA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdoğan:, Irak'ın, güvenliği,, Türkiye'nin, güvenliğidir,
Yorumlar
Haber Yazılımı