Haber Detayı
10 Eylül 2016 - Cumartesi 13:52 Bu haber 735 kez okundu
 
El Bab için saldırılar yoğunlaştırıldı
Suriye'de TSK desteğiyle ilerleyen Özgür Suriye Ordusu, IŞİD'in 2. başkenti olan El Bab'a kapıyı aralayacak kritik noktaya saldırılarını yoğunlaştırdı. Cerablus ve Çobanbey'den sonra Azez'den de yeni bir cephe açıldı.
SURİYE Haberi
El Bab için saldırılar yoğunlaştırıldı

TSK desteğiyle El Bab'ın konrolünü ele geçirmek isteyen ÖSO, IŞİD'in ikinci başkentine açılan kritik noktayı ele geçirmek için saldırılarını yoğunlaştırdı. TSK'ya bağlı savaş uçakları El Bab'a 12 kilometre uzakta bulundan Havahöyük köyü ve çevresini gün boyunca bombalarken El Bab'a, Cerablus ve Çobanbey'den sonra Azez'den de yeni bir cephe açıldı.

ÖSO ADIM ADIM İLERLİYOR

TSK desteğiyle ilerleyen ÖSO adım adım El Bab'a yaklaşıyor. Dün sabah saatlerinde, El Bab'a giden yollar üstünde bulunan IŞİD'in üstlenme alanları ve mevzileri, sınırda konuşlandırılan fırtına topları ile dövüldü. Tank desteğinde ilerleyen ÖSO güçlerine, savaş uçakları da destek verdi.

IŞİD HEDEFLERİ YERLE BİR EDİLDİ

Milliyet'in haberine göre; IŞİD'in en önemli üstlenme merkezlerinden olan Havahöyük köyü çevresindeki dört IŞİD hedefi uçaklar tarafından yoğun ateş altına alınarak imha edildi. Bölgede bulunan muhalif kaynaklar, bölgenin kontrol altına alınması ile El Bab önündeki en büyük engelin kalkacağını bildirdi.

AZEZ'DEN YENİ CEPHE AÇILDI

Cerablus ve Çobanbey'in güneyi ve doğusundan IŞİD'e yönelik sürdürülen operasyonlar devam ederken Azez bölgesinden yeni bir cephe açıldı. Dün Kilis'ten Şehba bölgesine bağlı Azez'e çok sayıda tank ve askeri araç sevkedildi. Azez'den ilerleyen tank desteğindeki özel birlikler, burada ÖSO güçleri ile birleşti.

'EN KISA SÜREDE EL BAB'I ALACAĞIZ'

El Bab'ı IŞİD'in elinden kısa sürede alacaklarını belirten Musa, 'Cerablus'un güneyinde IŞİD ve PYD ile çatışarak 25 kilometre geçtik. Amacımız Bab'a ulaşmaktır. Cerablus'tan hareket eden birliklerimiz El Bab'ın 20 kilometre kuzeyine konuşlandı. Birkaç gün içinde El Bab'ı özgürleştireceğiz. Hedefimiz çok büyük. Suriye'yi özgürleştireceğiz. Türkiye'ye, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Başbakan'a her şeyden önce Türk ordusuna teşekkür ediyoruz, bizi yanlız bırakmadı' dedi. Timeturk

Kaynak: Editör:
Etiketler: Suriyede, TSK, desteğiyle, ilerleyen, Özgür, Suriye, Ordusu, IŞİDin, 2, başkenti
Yorumlar
Haber Yazılımı