Haber Detayı
05 Eylül 2016 - Pazartesi 09:42 Bu haber 1331 kez okundu
 
"Duyarlı vatandaşlarımızın kurbanlarına talibiz"
Başka ülkelerdeki insanların ihtiyaçlarını karşılamak ve Müslümanlarla temas halinde bulunmak için Kurbanın bir araç olduğunu ifade eden İHH Bölge Koordinatörü ve Şanlıurfa İl Temsilcisi Behçet Atila, kurban çalışmalarını bir köprü olarak gördüklerini ifade etti
Güncel Haberi

Sedat KUŞULAY / Başka ülkelerdeki insanların ihtiyaçlarını karşılamak ve Müslümanlarla temas halinde bulunmak için Kurbanın bir araç olduğunu ifade eden İHH Bölge Koordinatörü ve Şanlıurfa İl Temsilcisi Behçet Atila, kurban çalışmalarını bir köprü olarak gördüklerini ifade etti
Gönüllü faaliyetlerle başlayan ve 1995 yılında kurumsallaşan İHH İnsani Yardım Vakfı o günden bugüne zenginle fakir arasında köprü olmaya devam etti. Kurban Bayramının yaklaşmasıyla hazırlık çalışmalarını anlatan İHH Bölge Koordinatörü ve Şanlıurfa İl Temsilcisi Behçet Atila, kurban çalışmalarını bir köprü olarak gördüklerini ifade etti.
İHH İnsani Yardım Vakfı bu yılki Kurban organizasyonunu yurt içindeki Kurban çalışmaları ile birlikte 89 ülke ve bölgede geçekleştireceğini belirten Atila, "22 yıldır Kurban organizasyonu gerçekleştiren İHH'nın bu bayram belirlemiş olduğu kurban bedeli 550 TL'dir. Vekâlet yoluyla kurbanlarını İHH'ya bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasında dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak" dedi.
Kurbanın diğer ülkelerdeki Müslümanlara ulaşıp dertlerini paylaşmak için bir araç olduğunu ifade eden Atila, "Biz bu kurban çalışmalarını bir köprü olarak görüyoruz. Müslümanların kurbanlarını başka ülkelere götürerek hem başka ülkedeki insanların ihtiyaçlarını karşılamak ve o Müslümanlarla temas halinde bulunmak. Onların derdini dinleme fırsatı bulma. Bu nedenle bunlar birer araçtır" ifadelerinde bulundu.
Kurban İbadet Paylaşmak
Kardeşliktir
Daha fazla muhtaç aileye ulaşmak için hayırseverlerin kurbanlarına talip olduklarını kaydeden Atila, " 'Kurban ibadet paylaşmak kardeşliktir' Sloganıyla yola çıktık inşallah Rabbim bizi utandırmaz. Geçen yıl 52 bin kurban kestik. Bu yıl daha fazla kurban kesmeyi düşünüyoruz. Duyarlı vatandaşlarımızın kurbanlarına talibiz" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başka, ülkelerdeki, insanların, ihtiyaçlarını, karşılamak, Müslümanlarla, temas,
Yorumlar
Haber Yazılımı