Haber Detayı
09 Mart 2018 - Cuma 17:03 Bu haber 3169 kez okundu
 
Doret ve Özen’den altın tavsiyeler
Şanlıurfa Girişimci İş Kadınları Derneği (ŞUGİŞKAD) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinin davetlisi olarak Şanlıurfa’ya gelen Doret Habib ve Günseli Özen , Şanlıurfalı kız öğrenciler ve tutuklu kadınlar ile bir araya geldi.
Eğitim Haberi
Doret ve Özen’den altın tavsiyeler

İshak Polat

Şanlıurfa Girişimci İş Kadınları Derneği (ŞUGİŞKAD) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinin davetlisi olarak Şanlıurfa’ya gelen Doret Habib ve Günseli Özen , Şanlıurfalı kız öğrenciler ve tutuklu kadınlar ile bir araya geldi.

Şanlıurfalı kadınların ekonomik alanda kendi ayaları üstünde durabilmeleri ve başta aileleri olmak üzere Şanlıurfa ve Ülke ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlamak adına bir çok başarılı proje ve etkinliğe imza atan Şanlıurfa Girişimci İş Kadınları Derneği ( ŞUGİŞKAD) kadınlara yönelik faaliyetlerine bir yenisini ekledi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile GAP İdaresi ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa bir program düzenleyen ŞUGİŞKAD  dün Bahçelievler Kız Meslek Lisesinde  girişimcilik dersi alan öğrenciler ile Doret Habib’i “Geleceğin Girişimci Kadınları” konulu bir söyleşide bir araya getirdi. ŞUGİŞKAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Okul  Yöneticileri, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Canbek’in yanı sıra çok sayıda öğrencinin katıldığı söyleşide geleceğin girişimcilerine yönelik bilgi ve birikimlerini aktaran Doret Habib yaptığı konuşmada kız öğrencilerin geleceği ilişkin planlarında sabırlı ve kararlı olmaları gerektiğini belirterek; “ Sizler yapmaya karar verdiğiniz meslekler ile geleceğin iş kadınları ve ülkenin söz sahibi olacaksınız. Dolayısı ile şimdiden kendinizi çok iyi yetiştirmeniz gerekiyor” dedi. Öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Doret Habib gelen soruları da cevaplandırarak öğrencilere geleceğe ilişkin tavsiyelerde bulundu.

Öğlenden sonra ise Şanlıurfa T Tipi Cezaevinde tutuklu kadınlara yönelik 14-16 saatleri arasında  gerçekleştirilen ve İnfaz Hakimi Dursune Küçükel ve Cumhuriyet Savcısı Fatih Çam’ında katıldığı  “ Geleceğe Umutla Bakıyorum” adlı  söyleşide ise Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni ve MMI (Marketing Management Institute) Türkiye Başkanı Günseli Özen buradaki kadınlar ile bir araya gelerek hayatın akışı içerisinde olumsuzlukların olabileceğini belirterek; “ Her şeye rağmen hayat devam ediyor. Burada bulunan arkadaşlarımızın  normal hayata döndüklerinde hayata daha çok sarılmaları gerekiyor. Bunun içinde burada düzenlenen etkinlikler ve kurslar gelecekleri için hayati önem taşıyor” diyerek bundan sonraki yaşamlarında meslek edinmelerinin önemine vurgu yaptı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Doret, ve, Özen’den, altın, tavsiyeler,
Yorumlar
Haber Yazılımı