Haber Detayı
14 Nisan 2017 - Cuma 10:35 Bu haber 657 kez okundu
 
Demirkol ile Vali Tuna kültür evini ziyaret etti
Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ile birlikte İbrik Mahallesi'nde Haliliye Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Çok Amaçlı Kültür Evini ziyaret etti. Vali Tuna, Haliliye Belediyesi'nin Çok Amaçlı Kültür Evlerinin örnek bir proje olduğunu kaydetti.
Güncel Haberi
Demirkol ile Vali Tuna kültür evini ziyaret etti

Haber Merkezi / Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ile birlikte İbrik Mahallesi'ni ziyaret etti. İbrik Mahalle Muhtarı İbrahim Yeşil'in de hazır bulunduğu ziyarette Haliliye Belediyesi tarafından yapılan Çok Amaçlı Kültür Evi incelendi. Başkan Demirkol, Vali Tuna'ya Kültür Evi projesi ve salonda yapılması planlanan çalışmalarla ilgili de hakkında bilgi verdi. Ziyaretle ilgili açıklama yapan Başkan Demirkol, açıklamasında şunları kaydetti:
"Valimiz Güngör Azim Tuna Beyefendi Milli ve Manevi değerlerimize ve gençlik ile kültüre vermiş olduğu önem itibari ile bugün çok yoğun gündemine rağmen Haliliye İlçemizin İbrik Mahallesi'ndeki Çok Amaçlı Kültür Evi'ni ziyaret etti. Bu Kültür Evlerimizi vatandaşlarımızın sevinçli günlerinde nişan ve düğün törenleri için, acılı günlerinde taziyelerini yapmaları için, diğer günlerde de eğitim amacıyla kullanılacaktır. Biz Valilik, İl Milli Eğitim ve Müftülük ile işbirliği halindeyiz. Bu salonlarımızın içini doldurmak ve oradan bir eğitim almalarını hedeflemekteyiz. Biz daha önce Haliliye Belediyesi olarak 300 nüfusu baz alarak 137 kırsal mahallemizin 34'ünde Çok Amaçlı Salonlarımızı ihale usulü ile yaptırdık. Ayrıca vatandaşlarımızın daha önce başlattığı 25 adet Çok Amaçlı Kültür Evini de biz tamamladık. Her şeyi ile halısı ile kliması ile kullanıma hazırdır. Şimdi 200 nüfusu baz alarak 200 nüfusun üzerinde ki kırsal mahallelerde bütün yerleşim yerlerimize bu hizmetimiz devam etmektedir. Bu hizmetimizin inşallah daha ileride de devam edeceğini müjdeliyorum. Bu ziyaretlerinden dolayı çok yoğun gündemine rağmen kültüre vermiş olduğu önemden dolayı Valimiz Güngör Azim Tuna Beyefendiye teşekkür ediyorum genlerin ve gençliğin yetişmesi hususunda bize sağlamış oldukları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum."
Haliliye İlçesinin Şanlıurfa'nın en kalabalık ilçelerinden biri olduğunu anımsatan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ise
"Kırsal da 137 mahallemiz var bunlardan biri de şu an bulunduğumuz İbrik Mahallesi burada gördüğümüz kadarıyla Haliliye Belediyesi 200 nüfus üzeri mahallelerde bir taziye evi yapımına başlamış. İncelediğimiz kadarıyla hem ekonomik hem de pratik birçok fonksiyonu bir arada bulunduran ve insanımızın sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılama noktasında önemli bir ihtiyacı da gideren projeler. Örnek bir proje olduğunu düşünüyorum. Bizler bu projenin diğer ilçelerimizde de uygulanmasını teşvik edeceğiz bu konuda bizde destek olacağız." ifadelerini kullanırken proje nedeniyle Başkan Demirkol'u kutladığını söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Haliliye, Belediye, Başkanı, Fevzi, Demirkol, Şanlıurfa, Valisi, Güngör, Azim, T
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı