Haber Detayı
21 Eylül 2019 - Cumartesi 23:27 Bu haber 658 kez okundu
 
Büyükşehir, 70 ayrı noktada çalışma yürütüyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, başta merkez ilçe ve diğer ilçelerde olmak üzere 70 ayrı noktada titizlikle çalışmalarını sürdürüyor
Güncel Haberi
Büyükşehir, 70 ayrı noktada çalışma yürütüyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi; Yol Asfalt, Yapı İşleri Kontrol, AYKOME ve Kent Estetiği Şube Müdürlüklerine bağlı ekipler 13 ayrı ilçede hem mevcut hem de yeni yerleşim alanlarında alt ve üstyapı çalışmalarını yürütürken açtığı bulvarlarla kent trafiğini rahatlatıyor ardından cadde ve sokakları sıcak asfaltla buluşturuyor.

 

HALİLİYE’DE ASFALT ATAĞI

Haliliye ilçesine bağlı İmam Bakır Mahallesinde 16001, 16003. 613. Sokaklarda sıcak asfalt serimini tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Mahallesinde 599. Sokağında ise güzergahların hem alt yapısını güçlendirdi hem de sokağı asfaltla buluşturarak Karşıyakalıların hizmetine sundu.

 

Beyazgül ve ekibine teşekkür eden Karşıyaka Mahalle Muhtarı Hadi Taştan, “Yolumuz daha önceden kötü durumda idi. Dilekçe verdik kısa sürede dilekçemiz olumlu yanıtlandı. Büyükşehir ekipleri geldi caddemizin altyapısını güçlendirdi ve sıcak asfaltını serdi. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

BULUNTU HOCA BULVARI ASFALTLANDI

Karaköprü İlçesinde Diyarbakır yolunu Mardin yoluna bağlayan 50 metre genişliğindeki Buluntu Hoca Bulvarının 3.5 kilometrelik kısmını sıcak asfaltla buluşturarak Mehmet Hafız Bulvarına bağlayan Büyükşehir Belediyesi bölge trafiğini oldukça rahatlattı.

 

 

ÇEVİK KUVVET KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI TRAFİĞE AÇILDI

Şanlıurfa trafiğinin kalbi niteliğindeki Çevik Kuvvet Köprülüğü kavşağı trafiğe açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün Ankara’daki girişimleri ile hız kazanan Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı, Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesine bağlı ekiplerin yoğun çabasıyla asfaltlandı ve trafik akışına açıldı.

 

 

YEŞİLOĞLU BULVARI STANDART CADDE OLUYOR

 ‘Standart Cadde Uygulaması’nı ilk olarak Karaköprü birinci 35 metrelik yolda yer alan Yeşiloğlu Bulvarında başlatan Fen İşleri Yol Asfalt Şubesi ekipleri caddenin alt yapısını güçlendiriyor ardından ise üst yapısını standart hale getiriyor.

 

 

KARAKOYUN KÖPRÜLÜ KAVŞAĞINDA VİYADÜK İNŞAATI BAŞLADI

Şanlıurfa’da tasfiye nedeniyle önceki dönem yapımına ara verilen Karakoyun Köprülü Kavşağını hızlıca tamamlayarak Şanlıurfalıların hizmetine sunan Büyükşehir Belediyesi, Başkan Beyazgül’ün talimatlarıyla Şanlıurfa-Gaziantep istikameti asfaltlandı ve güzergah geliş ve gidiş olarak trafiğe açıldı. Ardından projede 2. Etap olan viyadük inşaatı hızlıca başladı.

 

 

YOL ASFALT ŞUBESİ 45 AYRI NOKTADA 7/24 SAAT SAHADA

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Asfalt Şubesine bağlı ekipler kentin genelinde sıcak asfalt seriminin yanı sıra terasman ve asfalt yama hizmetleriyle sahada gece gündüz çalışarak 45 ayrı noktada Şanlıurfalılara hizmet ediyor.

 

Karakoyun Köprülü Kavşağı ve Viyadük İnşaatı, 11 Nisan Külliyesi, Eyüpnebi Camiisi, Hilvan’da Kütüphane, Hayvan Borsası ve diğer mega projeleri kente kazandırmanın gayreti içersinde olan Büyükşehir ekipleri kontrolleriyle birlikte her gün inşaatlarını projelerine uygun inşa ediyor.

 

 

AYKOME ALT YAPI KURULUŞLARIYLA KOORDİNEYİ SAĞLIYOR

Fen İşleri Daire Başkanlığı AYKOME Şubesine bağlı ekipler diğer alt yapı kuruluşlarıyla birlikte koordineli bir çalışma yürüterek kentte yapılacak olan alt yapı kazılarına gerekli izinleri veriyor, yapılan kazıları sahada denetliyor.

 

 

ŞANLIURFA KENT ESTETİĞİ ŞUBESİ İLE MODERNLEŞİYOR

Fen İşleri Daire Başkanlığı Kent Estetiği Şubesine bağlı ekipler 15 ayrı noktada yürüttüğü çalışmalarla kentin estetiğini daha modern bir görünüme kavuşturuyor.

 

Kaynak: (GAP) - Haber Merkezi Editör: HB
Etiketler: Büyükşehir,, 70, ayrı, noktada, çalışma, yürütüyor,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı