Haber Detayı
23 Eylül 2019 - Pazartesi 09:38 Bu haber 1721 kez okundu
 
Bu sessizlik, kaçış neden?
Sahaya inince turizm adına yapılanların ne olduğunu görüyor insan.. İhmal, istismar, binlerce yıllık eserlerin tahrip ve yok olmasına göz yumma.. O kadar harcanan kaynağa rağmen sahaya bir damlasının yansımamış olması.. Turistler adamın yüzüne tükürür..
Güncel Haberi
Bu sessizlik, kaçış neden?

Veysel  POLAT/ 50 yıldır tescil edilmiş, tur listesinde bulunan 2 bin yıllık Senem mağaraları ve manastır 8-10 yoksul ailenin sığınağı. Tam bir harabe halinde. Çöplük, tahribat, yağma.. Samanlık, ahır, tezek deposu, tandırlık... Ne taliban ne de işid tarihi eserlere, bu kadar zarar veremez!
Göbekli Ziyaret sit alanı. Göbekli ziyaret anıt ağacı.. 12 yıl önce kağıt üzerinde tescil edilmiş. 1. Derece sit alanı.. Onlarca evin işgali altında.. Bahçeler açılmış, definececiler bir yandan, ahali bir yandan eserler gidiyor.. Taş ocağı bile açılmış. 1 Yıl sonra birşey kalmaz.
10 gündür kısıtlı olarak yazmaya çalışıyorum. Duyarlılık gösterilip müdahale etmesini bekliyorum. Yayınladıklarımızın 10 katını özelden ulaştırıp, alan için 1 saatlerini ayırmalarını rica ediyorum. Vali, B.Şehir Bld., Eyyübiye Bld.Bşk. İl Kültür ve Turizm Md. Müze, Koruma Kurulu.
Bu sessizlik, kaçış neden? Neden çekiniyorsunuz!

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, sessizlik,, kaçış, neden?, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı