Haber Detayı
03 Eylül 2016 - Cumartesi 10:26 Bu haber 798 kez okundu
 
"Boğa Yakalama Timi" bayrama hazır
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesince Kurban Bayramı'nda kaçan kurbanlıkların sorunsuz ve yakalanması için "Boğa Yakalama Timi" oluşturuldu.
Güncel Haberi

AA /Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesine oluşturulan Boğa Yakalama Timinde görev yapan 12 kişilik ekibe Kurban Bayramı dolayısıyla veteriner hekimler ve uzmanlar tarafından eğitim verildi.
Uyuşturucu iğne dozajı, havalı tabanca ve halat kullanımıyla atış talimi eğitimleri alan ekip, hazırlıklarını tamamladı.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Çevre Korumu ve Kontrol Dairesi Başkanı Halil Kırmızı, gazetecilere yaptığı açıklamada, vatandaşların daha rahat, sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmesi ve kurbanlıklarını güven içinde kesmeleri için çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Kaçan kurbanlıkların yakalanması için tim kurduklarını aktaran Kırmızı, "Kurban Bayramı süresince ekiplerimiz alanda çalışacak. Ekiplerimiz, kaçan hayvanları en uygun sürede ve en uygun biçimde yakalama ve sakinleştirme, ilaç kullanımı, atış talimi ve bağlama yönetmeleri hakkında eğitim aldı. Ekiplerimiz bayrama hazır. İnşallah sorunsuz ve hayırlı bir bayram geçiririz." dedi.
Kurbanlıkları kaçan vatandaşların Alo 153 ihbar hattını arayarak yardım talebinde bulanabileceğini aktaran Kırmızı, vatandaşları asılsız ihbarlara karşı da uyardı.
Boğa timinde görev alan Mehmet Çiftçi, "Eğitimlerimiz çok verimli geçti. Hayvana zarar vermeden nasıl yakalanır, uyuşturucu iğne, havalı tabanca ve halat kullanımıyla ilgili uygulama eğitim aldık. İnşallah vatandaşlarımız güven içinde ve sorunsuz bir şekilde kurbanlarını keser." diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Şanlıurfa, Büyükşehir, Belediyesince, Kurban, Bayramında, kaçan, kurbanlıkları
Yorumlar
Haber Yazılımı