Haber Detayı
18 Temmuz 2019 - Perşembe 18:43 Bu haber 525 kez okundu
 
BİK Müdürü Osman Bolluk: İlan kaybının önlenmesi için çalışacağız
Şanlıurfa Gazeteciler Birliği (ŞGB) Başkanı Veysel Polat ve Şanlıurfa Gazeteciler Derneği (ŞGD) Başkanı Kamil Güler, Basın İlan Kurumu Müdürlüğüne atanan Osman Bolluk’u makamında ziyaret ederek “Hayırlı olsun” dileklerini iletti. Ziyarette yerel basının sorunları ve çözüm yolları üzerine istişarelerde bulunuldu
Güncel Haberi
BİK Müdürü Osman Bolluk: İlan kaybının önlenmesi için çalışacağız

BOLLUK: İLAN KAYBININ ÖNLENMESİ

İÇİN CİDDİ BİR ÇALIŞMA YAPACAĞIZ

Ülke bazında son 3 yıla oranla Resmi İlanlarda ciddi bir daralma yaşandığına dikkat çeken BİK Müdürü Osman Bolluk, “Yeni görev yerimiz olan Şanlıurfa’da bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Tarih ve kültür anlamında kadim bir şehir olan Şanlıurfa’nın, Yerel Basın mekanizmasının güçlenmesi için buradayız. Diğer tüm illerimizde bulunduğu gibi Şanlıurfa’da da Yerel Basın kuruluşlarımızın sorunları, sıkıntıları mevcut. Göreve başladığımız günden itibaren kurum olarak birtakım verileri analiz ettik. Özellikle son 3 yılda Resmi İlanlarda ciddi bir daralma mevcut. Bu durumun olumsuzluklarını giderme anlamında Resmi İlan yayınlama hakkına haiz 8 gazetemizin temsilcileriyle düzenli aralıklarla toplantılar yapacağız. İlan kaybının önlenmesi amacıyla Kamu Kurumlarımıza, Belediyelerimize ziyaretler gerçekleştirerek ilgili ilan yönetmelikleri hakkında bilgi vereceğiz ve hatırlatmalarda bulunacağız” diyerek ziyaretlerinden ötürü Polat ve Güler’e teşekkür etti.

 

 POLAT VE GÜLER: KURUMUN GÖSTERECEĞİ ÇABA

VE GAYRET YEREL BASIN İÇİN ÇOK DEĞERLİ

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği (ŞGB) Başkanı Veysel Polat ve Şanlıurfa Gazeteciler Derneği (ŞGD) Başkanı Kamil Güler, “Basın İlan Kurumu’nun İlan kaybının önlenmesine yönelik girişimlerinin, Yerel Basın kuruluşları için büyük önem ifade ettiğini dile getiren ŞGB Başkanı Veysel Polat ve ŞGD Başkanı Kamil Güler, “Yeni Müdürümüz Osman Bolluk ile ziyaret kapsamında verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Kendileri de Yerel Basının sorunları noktasında konuya hakim. Biz Resmi İlan yayınlama hakkına haiz 8 Yerel Gazete olarak, ortak bir platform çatısı altında buluştuk. 1 buçuk yıldır İlan kaybının önlenmesine yönelik çalışmalar ve ziyaretler gerçekleştiriyoruz. İnşallah Müdür Bey’in de ifade ettiği üzere bundan sonra daha koordineli bir şekilde bu çalışmalar devam edecek. Kendilerine bu vesileyle şehrimize ‘Hoş geldiniz’ diyor, çalışmalarında destek olacağımızı ifade ediyoruz” diyerek Bolluk’a başarılar dilediler.

 

SEYFULLAH POLAT

  

 

Kaynak: (GAP) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: BİK, Müdürü, Osman, Bolluk:, İlan, kaybının, önlenmesi, için, çalışacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı