Haber Detayı
10 Eylül 2016 - Cumartesi 13:51 Bu haber 539 kez okundu
 
Bayık: Yıldız Futbolcular Çıkarma Hedefindeyi
Hilvan Belediyesi tarafından yaz tatili başından başlatılan Futbol Yaz Okulu devam ediyor.
Spor Haberi
Bayık: Yıldız Futbolcular Çıkarma Hedefindeyi

 Haber Merkezi / Zamanlarını iyi değerlendirme, kötü alışkanlıklardan uzak tutma amacıyla bu yıl ilki başlatılan Futbol Yaz Okulu'nda 12-16 yaş arası onlarca genç ve çocuk birer yıldız olma yolunda ter döküyor. Hilvan'ın Bahçelievler Mahallesi'nde daha önce belediyenin girişimleri sonucu yaptırılan sentetik çim sahada lisanslı futbol hocaları tarafından eğitilen gençlerden umutlu olduğunu söyleyen Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık;

'Futbol, dünyanın ilgi gösterdiği en önemli spor alanlarından biri. Bugün çok ünlü bir sanatçıyı veya siyasetçiyi herkes tanımayabilir ama ünlü bir futbolcuyu genci yaşlısı, kadını erkeği herkes tanır. Hilvan Belediyesi olarak, yaz tatilinin başında, böyle bir çalışma başlatarak, gençlerimizin ve çocuklarımızın hem zamanlarını iyi bir şekilde değerlendirmelerini sağlamak hem de kötü alışkanlıklardan korumak amacıyla kurs niteliğinde olan Futbol Yaz Okulu'nu açtık. Her gün belirli saatler içerisinde lisanslı futbol hocalarımızın eşliğinde çeşitli futbol teknikleri öğretiliyor. Çocuklarımız da daha iyi bir oyuncu olabilmek için birbirleri ile büyük bir yarış içindeler' dedi.

 

Bir futbol yıldızı neden Hilvan'dan çıkmasın diyen Bayık;

'İçimizde öyle cevherler var ki; kimse bunun farkında değildir ya da o cevherin ortaya çıkması imkanlar yoktur. Hilvan Belediyesi olarak, bu cevherlerin ortaya çıkmasını sağlamak için, gençlerimize bu imkanları sağladık. Hedefimiz, Hilvan'ın herhangi bir mahallesinde yaşayan bir çocuğun yıldız olabilmesi yolunda kendisine zemin hazırlamaktır. İnşallah gençlerimiz de çaba gösterir ve hayal ettikleri bir futbol kariyerini elde ederler. Kendilerine başarılar diliyorum' diye konuştu.

 

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, u yıl ilki başlatılan Futbol Yaz Okulu'nun önümüzdeki yaz tatili dönemlerinde de devam edeceğini söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hilvan, Belediyesi, tarafından, yaz, tatili, başından, başlatılan, Futbol, Yaz,
Yorumlar
Haber Yazılımı