Haber Detayı
11 Kasım 2020 - Çarşamba 10:32 Bu haber 1069 kez okundu
 
Barış Pınarı bölgesinde yüklü miktarda patlayıcı ele geçirildi
Barış Pınarı Harekatı bölgesindeki Rasulayn ilçesinde Milli İstihbarat Teşkilatı, Rasulayn Jandarma Danışman Timi ve Suriye Milli Ordusu tarafından düzenlenen ortak operasyonda, çok sayıda el yapımı patlayıcı ve mühimmat ele geçirildi.
Barış Pınarı Haberi
Barış Pınarı bölgesinde yüklü miktarda patlayıcı ele geçirildi

AA / Suriye Milli Ordusu (SMO) güvenlik kolları, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT),ve Rasulayn Jandarma Danışman Timi, Rasulayn'ın Tel Halaf köyünde ortak operasyon gerçekleştirdi.
Operasyonda 30'a yakın el yapımı patlayıcı (EYP) ve EYP'lerde anahtar sistemi olarak kullanılan malzeme, 5 adet tank mayını ve 20'ye yakın farklı kalibrelerde mühimmat ele geçirildi.

Patlayıcıların ele geçirilmesiyle muhtemel terör saldırılarının 
önüne geçildi
YPG/PKK terör örgütünden kurtarılan Tel Halaf'ta, terör eylemleri için bölgeye gönderilen patlayıcıların ele geçirilmesiyle muhtemel terör saldırılarının da önüne geçildi.
YPG/PKK, bölgedeki istikrar ve huzur ortamını bozmak için sık sık Tel Abyad ve Rasulayn ilçelerinde sivillerin en kalabalık olduğu yerde bombalı terör saldırıları düzenliyor.
Ceylanpınar ilçesinin karşısındaki Suriye topraklarında yer alan Rasulayn ilçesi, 12 Ekim 2019'da Barış Pınarı Harekatı’yla terörden arındırılmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Barış, Pınarı, bölgesinde, yüklü, miktarda, patlayıcı, ele, geçirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı