Haber Detayı
20 Şubat 2018 - Salı 12:23 Bu haber 1583 kez okundu
 
Adalet Bakanlığı, tecavüzcüler için harekete geçti
MHP Lideri Devlet Bahçeli, çocuk istismarcıları için, "Bunlara hayat haram edilmeli, kurulacak bir dar ağacında boğazına yağlı urgan geçirilmelidir" ifadelerini kullanırken, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "Çocuk istismarcıları için kimyasal hadım 2-3 gün içinde gündeme gelebilir" açıklamasında bulundu
Yurttan Haberi
Adalet Bakanlığı, tecavüzcüler için harekete geçti

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Çocuk istismarını önlemek konusunda bir komisyon kuruldu. Bu komisyonun içinde yer alan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül bu saldırıların önüne geçilmesiyle ilgili konuştu, "Kimyasal hadım gündeme gelebilir" dedi.

Bakan ayrıca "Çocuk istismarı konusunda mahkeme kararıyla, infaz süresince, kimyasallarla cinsel isteği azaltma ve ortadan kaldırma konusunu birkaç gün içinde yürürlüğe koyma hususunda irademiz var" şeklinde konuştu.

BOZDAĞ'DAN DA BENZER İFADELER

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ da benzer bir ifade kullanarak "Hadım dahil görüşülecek" dedi.

BAHÇELİ SERT KONUŞTU

MHP Lideri Devlet Bahçeli de grup konuşmasında çocuk tacizine değindi ve şu ifadeleri kullandı:

"Sapıklığın yeşerdiği sosyal bünye suratla tedavi edilmelidir. Bunlara hayat haram edilmeli, gün yüzü ise ilelebet karanlığa dönüştürülmelidir. Yasal düzenlemeler şu ana kadar sonuç vermemiştir. Şiddet devam etmektedir. Bu selin önüne geçmezsek, meçhul akıbetlere sürüklenmemiz kaçınılmazdır. BM tarafından 20 Kasım 1989'da onaylanan Çocuk Hakları Sözleşmesi bir insan hakları belgesidir. Türkiye 1990'da imzalamıştır. Zararlı etkilerden istismar ve sömürüden korunma hakkı insanlık vicdanının teminatı altındadır. Kim ki çocukların hakkını, hukukunu inkar ve imha etmeye kalkıyorsa ya anasından doğduğuna pişman edilmeli, ya da kurulacak bir dar ağacında boğazına yağlı urgan geçirilmelidir."

DAHA ÖNCE DE GÜNDEME GELMİŞ ANCAK

HERHANGİ BİR ADIM ATILMAMIŞTI

Çocuk istismarcıları ve tecavüzcülere yönelik "Kimyasal hadım" önerileri, eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin tarafından da gündeme getirilmiş, ancak konuyla ilgili herhangi bir adım atılmamıştı. CHP ise, daha önce "Kimyasal hadım" önerisine, "Çocuk edinme hakkı elinden alınmış olur" gerekçesiyle karşı çıkmış, tecavüzcülerin de aile sahibi olabileceğini hatırlatmıştı.

 

Kaynak: (GAP) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Adalet, Bakanlığı,, tecavüzcüler, için, harekete, geçti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı