Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 11:07 Bu haber 1095 kez okundu
 
6 puanlık sigorta primi teşvik süresi uzatılmalı
Şanlıurfa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Mustafa Karadağ, ilave 6 puanlık pirim teşvik süresinin uzatılmasının gerektiğini söyledi.
Ekonomi Haberi
6 puanlık sigorta primi teşvik süresi uzatılmalı

Haber Merkezi / Karadağ yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi : "6486 sayılı kanunla yürürlüğü giren ve sosyo-ekonomik gelişmişlik endeksi düşük olan illerde üretim ve istihdam imkanlarının artırılması için verilen kanun ekindeki (I),(II),(III) sayılı listede yer alan illerde ilave 6 puanlık sigorta primi teşvikinden yararlanma süresi 31.12.2019 tarihinde sona erdi. İçinde bulunduğumuz ekonomik durumlarda göz önünde bulundurulduğunda üretim ve istihdam da büyümeyi devam ettirebilmek için 6 puanlık sigorta prim teşvikinin uzatılması üretim ve istihdamı olumlu yönde etkileyecektir.
Bununla ilgili üst birliğimiz olan TÜRMOB aracılığıyla süre uzatımı için Cumhurbaşkanlığı nezdinde gerekli girişimler yapılmıştır. Sigorta prim bildirgelerinin 2020/Ocak döneminin verilme süresine (23 Şubat) az kalması nedeniyle 6 puanlık yasa teşviki ile ilgili süre uzatımının yapılıp yapılmayacağı hususunda kamuoyuna açıklama yapılması yerinde olacaktır

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 6, puanlık, sigorta, primi, teşvik, süresi, uzatılmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı