Haber Detayı
29 Mart 2017 - Çarşamba 14:03 Bu haber 823 kez okundu
 
5.İnşaat, Mobilya ve Dekorasyon Fuarı açılıyor
Bu yıl 5’cisi düzenlenen İnşaat, Mobilya ve Dekorasyon Fuarının tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
Ekonomi Haberi
5.İnşaat, Mobilya ve Dekorasyon Fuarı  açılıyor

İshak Polat

Bu yıl 5’cisi düzenlenen İnşaat, Mobilya ve Dekorasyon Fuarının tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Her geçen yıl katılımcı sayısı giderek artan ve sektör içersindeki ilgili firmaların yoğun ilgi gösterdiği İnşaat, Mobilya ve Dekorasyon Fuarı  açılıyor. 5’ncisi düzenlenen ve 30 Mart – 2 Nisan 2017 tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacak olan fuarın tanıtım toplantısı TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Sadık Sade, TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesi Yönetim Kurulyu Üyeleri ve Start Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Musa Öztürk’ün katılımı ile TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesinde gerçekleştirildi.

Şanlıurfa’ya fuar alanı şart!

5.İnşaat, Mobilya ve Dekorasyon Fuarının açılışı ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Sadık Sade; Bilindiği üzere 2012 yılında herhangi bir fuar alanı olmadığı halde başladığımız fuarlara bugün 5.sini düzenlediğimiz 5. İnşaat, Mobilya ve Dekorasyon Fuarı  Şanlıurfalılarla buluşacak Maalesef 5 yıldan bu tarafa fuarlarımızın açılış konuşmalarında “ önümüzdeki yıl fuar alanımız hazır olacak” demelerine rağmen halen fuar alanımız hizmete girememiştir. İnşallah bu sene Kalkınma Bakanımızın desteği ve ayrılan bütçe ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz çalışmalarına başladı ve ihale aşamasına geldi. İnşallah yeni fuarlarımızı  2018 yılında fuar alanımızda yaparız. Çünkü Bölgenin cazibe merkezi olan Şanlıurfa ticaret ve sanayinin gelişimi ve Şanlıurfa’nın tanıtımı için Fuar Alanı çok önemlidir. ”  diyerek  bu yılki fuarın Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam çağrısına binaen 30 Mart 2017 tarihinde Şanlıurfa’da TÜMSİAD Genel Başkanı ve TÜMSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve TÜMSİAD Şube Başkanlarının katılımı ile bölge istişare toplantısının gerçekleştirileceğini belirtti.

120 firma görücüye çıkıyor

Daha sonra söz alan Start Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Musa Öztürk ise bu yılı 5’ncisi gerçekleştirilecek İnşaat, Mobilya ve Dekorasyon Fuarına Şanlıurfalı  ve Ulusal firmalardan 120 firmanın katılımı göstereceğini belirterek; Bütün teknik ve yer sıkıntısına rağmen Şanlıurfa’da fuar kültürü artmakta ve her geçen yıl düzenlediğimiz fuarlara katılım daha da artmaktadır” diyerek katkılarından dolayı TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesine ve Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Şanlıurfa’da fuar sayısı artırılmalı

Daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplandıran TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Sadık Sade ve Start Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Musa Öztürk Şanlıurfa’nın tarım, sanayi ve turizm alanında çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirterek Şanlıurfa’da yılda 5-6 fuar düzenlenebilecek seviyede olduğunu belirterek özellikle OSB Bölgesinde üretim yapan firmalara yönelik bir fuarın yanı sıra çeşitli alanlarda mutlaka fuar düzenlenmesi ve bu potansiyelin tanıtımının yapılmasının altını çizdiler.

Şanlıurfa huzur şehri

Sorulan bir soru üzerine ise Sade ve Öztürk Şanlıurfa’nın bir huzur ve barış şehri olduğunu belirterek fuara katılan firma sayısının bunun bir göstergesi olduğunu ve stratejik konumu ve sahip olduğu potansiyel ile Şanlıurfa’nın yatırımcılar ve sanayiciler için her geçen gün daha da ilgi gördüğünü dile getirdiler. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, yıl, 5’cisi, düzenlenen, İnşaat, Mobilya, Dekorasyon, Fuarının, tanıtım, top
Yorumlar
Haber Yazılımı