Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 10:54 Bu haber 895 kez okundu
 
120 kiloluk balığa yoğun ilgi
Şanlıurfa'da 120 kilogram ağırlığındaki ton balığına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Yaşam Haberi
120 kiloluk balığa yoğun ilgi

İLKHA/ Şanlıurfa'da bir balıkçıda satışa sunulan 120 kilogram ağırlığındaki balığa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Havaların soğumasıyla birlikte Şanlıurfa'da balıkçı esnafının yüzü gülüyor. Haliliye ilçesindeki Topçu Meydanında balık satan Behçet Siyli (56) dışardan getirdiği 120 kilogram ağırlığındaki balığı satışa sundu.
Kilosunun 35 liradan satan Siyli, Şanlıurfalıların balığa ilgi gösterdiğini belirtti. Bazı vatandaşların da balık ile fotoğraf çektirdiğini söyledi.
Balığın insan sağlığı için çok faydalı olduğunu dile getiren Siyli, "Bu balığa ton balığı diyoruz. Şanlıurfa halkı da bu balığı çok sevip, rağbet etti. Balığı getirtirdik ve kilo kilo satıyoruz. Şanlıurfa halkını bekliyoruz. Gelsinler ve bundan faydalansınlar. Şimdilik balığın kilosunu 35 liradan satıyoruz." şeklinde konuştu.
Mevsim olarak tam balık yeme zamanı olduğunu ifade eden Siyli, "Şanlıurfalıların da bildiği üzere bu balıklardan getiriyoruz. Getirdiğimiz zamanlarda balıklara büyük bir rağbet var. Balığın şu an tam mevsimidir. Balığın yağlanma zamanı olduğu için omeganın yüksek olduğu zaman bu mevsimdir. Halkımız gelip balıkları bol bol tüketsinler ve çocuklarına bol bol yedirsinler. Bu faydalı balıktan faydalansınlar. Balık mevsimi büyük ihtimalle 1 Mayıs'a kadar devam edecektir. 1 Mayıs'tan sonra Allah izin verirse paydos deyip bitireceğiz." diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 120, kiloluk, balığa, yoğun, ilgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı