Haber Detayı
08 Eylül 2016 - Perşembe 09:25 Bu haber 889 kez okundu
 
“Türkiye, Suriye ile de el sıkışmalıdır”
Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, "Türkiye'nin yapması gereken iş, aynen Rusya ve İran ile yaptığı gibi, Suriye ile de el sıkışmasıdır." dedi.
Siyaset Haberi
“Türkiye,  Suriye ile de el sıkışmalıdır”

AA / Gültekin, Şanlıurfa'da partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin Suriye'ye girmesiyle ABD ile karşı karşıya kaldığını belirterek, "Amerika çocuk oyuncağı değildir ve askeri bakımdan hala dünyanın bir numaralı gücüdür. Önümüzde Amerika'nın alt edilmesi gibi bir sorun var." ifadesini kullandı.
Gültekin, "Türkiye komşularıyla birleştiği zaman Türkiye, Rusya, İran, Irak, Suriye ve Lübnan arasında bir güvenlik iş birliği tesis edildiği zaman bu güç ABD'yi alt eder. Bu gücün karşısına Amerika çıkmaya cesaret edemez. O zaman tasını tarağını toplayıp, bu bölgeyi terk edecektir ve bu bölge huzura kavuşacaktır." diye konuştu.
"Türkiye'nin yapması gereken iş, aynen Rusya ve İran ile yaptığı gibi Suriye ile el sıkışmasıdır." diyen Gültekin, "Eğer kendi varlığını, güvenliğine yönelik tehdide karşı gereken önlemi almak istiyorsa. Bu yönde birtakım hazırlıkların olduğunu ve adımlar atılacağını da biliyoruz. Ama bir an evvel bu adımların atılması gerekiyor. Adım atılmasının geciktiği her gün Türkiye'nin ödeyeceği bedelin daha fazla artması anlamına gelir.'' değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Vatan, Partisi, Genel, Başkan, Yardımcısı, Mehmet, Bedri, Gültekin, "Türkiyeni
Yorumlar
Haber Yazılımı