Haber Detayı
06 Eylül 2016 - Salı 09:12 Bu haber 1387 kez okundu
 
‘Bölge insanının huzur ve refahını yükseltecek’
Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine yönelik yatırım ve kalkınma hamlesinin bölge insanının huzur ve refahını yükselteceğini söyledi.
Ekonomi Haberi
‘Bölge insanının huzur ve refahını yükseltecek’

AA /Kaya, yaptığı açıklamada, Doğu ve Güneydoğu Yatırım-Destek Hamlesini önemli bulduklarını yani zamanla bu tür yatırımların terör olaylarını engelleyeceğine inandığını belirtti.
Açıklanan yatırım içinde bölgede ihtiyaç duyulan birçok şeyin yer aldığını ifade eden Kaya, " Yatırımda 67 bin yeni konuttan bahsediliyor. Bölgede 15 büyük hastane yapılacak, hastane demek sağlık demektir. Eğitim, sağlık önemli sektörlerdir bunlar sosyal hizmet yönünden 393 milyon bütçe ayrılmış bunlar büyük rakamlar. 23 ilde cazibe merkezi haline getirilecek. Bu cazibe merkezleri 5 ana küme halinde getirilecek her yıl 8 ilin her birinde 10 tane fabrika bu da 80 fabrika eder. Fabrika kurulması büyük istihdam demek bunlar büyük rakamlar. 20-25 bin kişi sadece çağrı merkezlerinde çalışacak." şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Şanlıurfa, Ticaret, Borsası, Yönetim, Kurulu, Başkanı, Mehmet, Kaya, Başbakan,
Yorumlar
Haber Yazılımı